Polygon Teatris esietendub "Araabia ööd" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Polygon Teater toob lavale saksa autori Roland Schimmelpfennigi näidendi "Araabia ööd"

Lavastab Tamur Tohver, mängivad Kristiina-Hortensia Port, Meelis Rämmeld, Karin Rask, Mart Aas ja Roland Laos, esietendus  on 24. aprillil 2014 Polygoni amfiteatris

"Araabia ööde" tegevustik toimub moodsas korrusmajas, tänapäeva getos, kus põrkuvad ja segunevad kultuurid, karakterid, tunded ja lood. Ehkki Saksa näitekirjaniku näidendis on märkimisväärne osa islami kultuuril, on lugu ise universaalne.

KARIN RASK, näitleja: "Minu tegelane elab siin läbi suured asjad, mida enamus inimesi oma elus läbi ei ela, kuid ma arvan, et see ei ole seotud kuidagi selle kultuuriga või nii, et see teema ...armukadedus ja omamiskirg ja selline asi on tõenäoliselt tuttav paljudele, aga loodetavasti mitte sellisel määral."

Ülesehituselt on tegu keeruka tükiga, kus tegelastevaheline dialoog vaheldub tunnete, mõtete ja tegevuste kirjeldamisega. Kaasa mängib ka Polygon teatri lava, kuhu saab üles ehitada kolm korrust.

Lavastaja Tamur Tohver:" Loodan küll et mängib...see maja on just selle loo jaoks ehitatud ehk siis,  et näitleja jõuab täpselt õigeks tekstiks õigesse kohta olles reaalselt läbinud korruseid... miks see oluline on? sellepärast, et kõige selle huvitava struktuuri juures on ta tohutult rütmis, ta on nagu muusika."

Polygon teater on juba kuus hooaega tegutsenud projektiteatrina, vajadus oma trupi järele on aga ilmne.
Lavastaja Tamur Tohver: "Polygon teatril pole riigi dotatsiooni, oma trupi omamine on suur luksus, ja me ei kahtle selles, et leiame trupile tööd ja tegevust, ja ka see arv on optimaalne -  viis kuni kaheksa inimest. Ma arvan, et see on lähima paari aasta küsimus."

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: AK uudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: