Aasta jazziauhinna sai Meelis Vind

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Meelis Vind Autor/allikas: JazzLiit

Jazziauhindadega tunnustatakse juba kaheksandat korda Eesti silmapaistvamaid jazzmuusikuid. Danske Jazziauhind antakse viimase kolme aasta jooksul enim tähelepanu pälvinud aktiivsele ja loomingulisele jazzmuusikule. Määrati ka muud jazzi aastaauhinnad.

Tänavuse Danske Jazziauhinna saab klarnetist-helilooja ja mitmete ansamblite liider Meelis Vind, kes on tuntud väljapaistva klassikalise muusikuna ja särava jazzartistina. Duost Raivo Tafenauga Eesti Riikliku Sümfooniaorkestrini – nende kahe koosseisu vahele mahub mitmeid erinevaid kollektiive, kellele Meelis Vind on muusikat loonud, kellega koos kontserte andnud ja heliplaate salvestanud. Neist viimane kannab nime „Liivamandala“ (2014, Paw Marks).

Hindamaks noorte, kuni 26-aastaste muusikute initsiatiivi, head taset ja loomingulisust annavad Eesti Jazzliit ja Jazzkaar välja Noore Jazzitalendi auhinna. Tänavu pälvib selle pianist ja helilooja Kirke Karja oma loomingulisuse, initsiatiivikuse ja aktiivsusega erinevates ansamblites, iseäranis koosseisus Pae Kollektiiv, kellelt ilmus aasta alguses debüütalbum.

Aastast 2009 tunnustatakse Jazziedendaja auhinnaga inimesi, kes aitavad oluliselt kaasa jazzmuusika tutvustamisele ja arendamisele Eestis. Tänavuse Jazziedendaja auhinna pälvivad Guido Kangur ja Pille Lukin. Koos on nad korraldanud festivali Sõru Jazz Hiiumaal, suvekontserte mitmel pool Eestis ja esmaspäevaseid jazzikontserte Tallinnas, kus kõikjal esinevad Eesti andekad jazzmuusikud.

Kokku esitati jazziauhindadele üle neljakümne kandidaadi. Lõpliku otsuse langetasid spetsialistidest, muusikutest ja ajakirjanikest koosnevad žüriid.

Danske Banki jazziauhinna suurus on 3200 eurot, millele ETV lisab omalt poolt võitja kontserdi salvestamise. Noor jazzitalent saab võimaluse esineda Jazzkaare korraldatud kontserdil ning Klassikaraadio annab võimaluse salvestada oma muusikat Eesti Rahvusringhäälingus. Võitjate auhinnataieste autor on skulptor Tiiu Kirsipuu.

Auhinnad annab üle festival Jazzkaar koos oma kuldsponsori Danske Bank’iga täna kell 21.00 Merepaviljonis Fatoumata Diawara kontserdi eel.

Vaata ja kuula Meelis Vindi esitamas oma värske albumi nimipala:

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: