Märt Avandi mängib peaosa suurlavastuses "Laul, mis jääb"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Näitleja Märt Avandi Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti Draamateatri suures saalis esietendub 13. juunil tegelaste- ja muusikarohke suurlavastus “Laul, mis jääb” Raimond Valgrest, mille peaosas Märt Avandi.

Lavastuse idee algatas Merle Karusoo, tema on ka koos Liis Aedmaa, Jan Rahmani ja Piret Saul-Gorodiloviga üks lavastuse aluseks oleva teksti autoreid.

Merle Karusoo: “Ainult üksikud sünnivad peale surma – on öelnud Nietzsche. Raimond Valgre on üks nendest. Enne sõda tunti seda kõrtsipillimeest vähe, tema laule ei plaadistatud, kuigi „Muinaslugu muusikas“ ja „Sinilind“ olid juba loodud. Sõja ajal vene väes aitasid tema laulud meestel ellu jääda, pärast sõda ei tahetud neid mehi ega võidule aidanud laule tunda. Oli lühike Raimondi laulude buum. „Peagi saabun tagasi su juurde“, „Ei suutnud oodata sa mind“. Salvestusteni need ei jõudnud. Ja siis keelati Valgre ära. Sellepärast, et ta laulis armastusest, mitte tööst. Keelati ära tango. Keelati ära saksofon. Jäi ainult minoorist mažoori tõlgitud „Saaremaa valss“. Ta jõi ennast surnuks. Siis hakkasid tema laulud elama. Meie lavastus räägib Raimond Valgre ajast ja temast selle aja sees. Ja sellest, kuidas sünnivad laulud, mis jäävad.”

Kui lavastuse tegevustik hargeneb lahti suure saali teatrilaval, siis etenduse eel, vahel ja järel on plaanis publikule pakkuda elavat muusikat garderoobikorrusele osaliselt taastatud omaaegses populaarses lõõgastuskohas Draamakelder, kus vahetevahel mängis ka Raimond Valgre ise.

Praegu on teatri kassas ja Piletimaailma müügikohtades müügil suvelavastuse “Laul, mis jääb” juunikuu etenduste piletid. Draamateatri teise suvelavastuse, Laitse Graniitvillas etenduva Tennessee Willimasi “Kass tulisel plekk-katusel” juunikuu piletid on juba välja müüdud, 1. maist tulevad müüki augustikuu etenduste piletid.

M. Karusoo, L. Aedmaa, J. Rahman, P. Saul-Gorodilov
“Laul, mis jääb”

Lavastaja Merle Karusoo
Kunstnikud Maret Tamme ja Illimar Vihmar
Valguskunstnik Margus Vaigur (Endla)
Muusikajuht ja arranžeerija Malle Maltis
Liikumisjuht Laine Mägi
Lavastaja assistendid Indrek Sammul ja Maia Soorm

Osades Märt Avandi, Pääru Oja, Juss Haasma, Robert Annus, Mihkel Roolaid, Andreas Altmäe, Mait Malmsten, Raimo Pass, Indrek Sammul, Jüri Tiidus, Tiit Sukk, Ain Lutsepp, Guido Kangur, Taavi Teplenkov, Johannes Tammsalu, Laine Mägi, Harriet Toompere, Piret Krumm, Ülle Kaljuste, Marta Laan, Marit Pruul, Karin Undrits, Liis-Katrin Avandi jt.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Eesti Draamateater

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: