Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ilmar Taska sai novellipreemia

Eesti Kirjanike Liidu ajakiri "Looming" tunnustas täna oma parimaid kirjutajaid, andes pidulikult üle aastaauhinnad 2013. aastal ajakirjas ilmunud tööde eest. Auhinnad anti välja kuues kategoorias: parim luuletaja, novell, artikkel, arvustus ja tõlketöö.

Parimad novellid ilmusid sel aastal filmimehe Ilmar Taska ja kirjanik Rein Vahisalu sulest, vahendas Aktuaalne Kaamera. 

Filmitegijana tuntud Ilmar Taska sai preemia möödunud aastal "Loomingus" ilmunud lühijutu "Pobeda" eest. "Loomingu" peatoimetaja Mihkel Muti sõnul on tegu mõjusa küüditamisest rääkiva lühijutuga, mille jaoks Taska on ka oma elust ainest ammutanud.

"See on ajajärk, millest paljud tahaksid vaikides ikkagi mööda minna - kuidas väikeste laste kaudu uuriti välja, mis nende vanemad teevad ja mis traagiliste tulemustega see oli," tõdes Mutt. "Ilmar Taska on kasutanud ka oma elu ainet ja kokkuvõttes on see mõjus jutt, mille eest ta preemia sai."

Huvi kirjanduse vastu avaldus Ilmar Taskal juba koolipoisina. Esimese kirjandusauhinna võitis ta 16-aastaselt "Rahva hääles" ilmunud kirjatöö eest.

"Tegelikult oli see juba lapsepõlve armastus lugeda ja kirjutada," tunnistas ta lisades, et kirjandusõpetaja innustas teda proovima ja nii see esimene auhind tuligi.

"Loomingu" möödunud aasta parimad luuletused ilmusid Indrek Hirve sulest, kirjanik Rein Vahisalu tunnustati novelli "Suvepäeva viimne vine" eest. Kirjanik Lauri Sommer sai preemia artikli "Lättemäe allikail" eest, parima arvustuse kirjutas Mart Kangur ning parima tõlketöö tegi Krista Mitsi, tõlkides inglise keelest Virginia Woolfi „Olemise hetked. Märkmeid möödanikust".

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: