Triinu Aron eesti  nüüdistantsust: küsimus on, kas uued tulijad jaksavad jääda

Foto: PM/Scanpix

Täna tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva. Kanuti Gildi SAAL koos Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendusega andis täna üle ka sõltumatu tantsu auhinnad möödunud aasta nüüdistantsulavastuste eest.

SÕLTUMATU TANTSU AUHINNAD  anti üle Kanuti Gildi SAALis toimunud tantsupäeva hommikusöögil.

Auhind läks jagamisele. Teatriuurijad ja tantsutundjad lugesid auhinna vääriliseks Kadri Noormetsa ja Kadi Maria esiklavastuse "an hour of" ning juba kogenud tegija Mart Kangro soololavastuse "waiting for tomorrow".

Žürii liikme Triinu Aroni hinnangul polnud sel aastal palju väga tugevaid töid, samas oli taas palju uusi tulijaid:" Uusi tulijaid on igal aastal tegelikult, küsimus on, kas uued tulijad jaksavad jääda, kui pikalt nad jaksavad jääda...selles mõttes oli meil hästi hea meel, me tahtsime Mart Kangrole kindlasti auhinda anda, et just nagu näidata ka seda, et see jäämine, ja et olla pikaaegselt sellel alal...et sul on ikkagi midagi öelda ja hästi öelda. Tegelikult see on väga suur väärtus, mida tahaks tantsukunstis veel esile tuua ja innustada - see on nagu eesmärk tegelikult."

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: AK uudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: