Jazzkaar püstitas publikurekordi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Nina Attal ja Sylvain Fétis Autor/allikas: Jevgeni Kulikov/Jazzkaar

Jazzkaare 25. juubelifestival täitis unistused, festivali külastas rekordarv kuulajaid!

Kümne kauni päikesepaistelise kevadpäeva jooksul, 18. – 27. aprillini, rõõmustas Jazzkaare juubelifestival suuri ja väikeseidmuusikasõpru rohkem kui 120 sündmusega Tallinnas ning kümnes Eesti linnas. Festivali külastas kokku üle 20 000muusikasõbra.

 

Festivali peaesineja Jazzkaare unistusteartisti Pat Metheny Unity Groupi kaks ja pool tundi kestnud kontsert Nokia Kontserdimajaskujunes festivali emotsionaalseks kõrgpunktiks. Mängiti värske albumi „Kin (←→)“ muusikat aga ka varasemaid lemmiklugusid.Metheny ise pidas Jazzkaare kontserti kolmest Baltikumi kontserdist parimaks. Teise peaesineja Cassandra Wilsoni kontserti hindas väga heaks USA mainekas muusikriitik Tom Conrad.

 

Festivali kodu asus kolmandat aastat Merepaviljonis ning sai väga hea vastukaja nii külastajatelt kui ka muusikutelt. Rohkelt kiideti kafestivali lavakujundust ja professionaalset valgus- ja helikunstnike tööd. Paviljon püstati koostöös heade partnerite Prike, RGB Baltic’uja Tallinna Sadamaga.

 

Merepaviljoni tõid täismaja duo Eplik-Randalu, Fatoumata Diawara, Nina Attali, Portico Quartet’i, Las Migase, Mount Kimbie’ ja „Bluusipüha“ kontserdid. Meie artistide kontsertidest oli väga haarav Noore Eesti jazzi gala, samuti Andres Mustonen jazzkvartetikontsert koos trompetivirtuoos Avishai Coheniga. Rohkelt kiitust nii väliskriitikuilt kui omadelt pälvis nelja kontserdiga esinenud KadriVoorand. Armsad ja lõbusad olid Jazzkaare lastekontserdid koos Viljandi noorte näitlejate, miimide ja Taani multiinstrumentalist Karsten Mathieseniga. Lausa kosmilise elamuse pakkus avakontserdil Lennusadamas kõlanud Ülo Kriguli uudisteos „Lend JK025“.Publiku lemmikud Teater NO99 Jazziklubis olid Susana Sawoff, Tõnu Naissoo, Kadri Voorand.

 

Eriti soojalt võeti vastu „Heliseva pühapäeva“ kümme tasuta kontserti põnevates mereäärsetes kontserdipaikades, kus jagus paljumuusikalist ja arhitektuurset avastamisrõõmu. Tasuta kontsertide päeva külastas üle 2700 inimese.

 

Jazzkaare kontserte Tallinnas külastas piletiga rohkem kui 12 000 muusikasõpra. Koos tasuta kontsertide päevaga, lõunakontsertidegaja linnaruumi kontsertidega sai festivalist prognoosi kohaselt osa üle 20 000 kuulaja. Samaaegselt festivaliga Tallinnas toimusidmenukad kontserdid veel Tartus, Viljandis, Pärnus, Haapsalus, Valgas, Türil, Narvas, Otepääl, Raplas ja Kuressaares.

 

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar, mis tänavu tähistas oma 25. juubelit, õnnestus igati. Jazzkaar tegi tihedat koostööd EestiRahvusringhäälinguga, Klassikaraadio vahendusel jõudis eetrisse hulk kontserte. Klassikaraadio, Vikerraadio ja Raadio2 eetris olidsaated Jazzkaare ajaloo kõigist 25 aastast. Koostöös kinoga „Sõprus“ toimus muusikafilmide nädal ja koos fotograafidega valmis mitutoredat fotonäitust. Festivali tulid kajastama kuusteist välisajakirjanikku USA-st, Kanadast, Soomest, Norrast, Rootsist, Venemaalt jaInglismaalt.

 

Lisaks ajalehtede-ajakirjade reporteritele kajastasid festivali operatiivselt vabatahtlikud reporterid ja fotograafid. Festivali kodulehelwww.jazzkaar.ee ja Facebooki lehel on üleval videod, pildigaleriid, kontserdiarvustused ja kuulajate arvamused.

 

Festivali kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja KAFO, aastasponsorid My City Hotel,Tallink, Aktaprint, United Motors ning Merepaviljoni partnerid Prike, RGB Baltic ja Tallinna Sadam. Festivalile aitavad kaasakohvikupartner Reval Cafe, Hansabuss, Eesti Loots, Vendomar ja Kodupaber. Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital,Kultuuriministeerium, välisinstitutsioonidest Ameerika Suursaatkond, Hispaania Suursaatkond, Goethe Instituut, PrantsuseKultuuriinstituut, Austria Saatkond, Taani Kultuuriinstituut, Pro Helvetia ning mitmed linnad. Tasuta kontsertide päeva toetasid Eesti Autorite Ühing ja Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Linnaruumiprojekti toetasid Tallinna Haridusamet ja Kultuurkapital.

 

Jazzkaar tänab südamest kõiki oma vabatahtlikke, koostööpartnereid ja toetajaid – ainult koos teiega saime tuua 20 000 jazzisõbrani niipalju kirkaid emotsioone! Suur tänu ka Jazzkaare fantastilisele publikule – seda kõike korraldatakse just teile!

 

Jazzkaare korraldajad

Anne Erm, Eva Saar, Anu Luik, Ingrid Põldoja, Marju Kask, Merli Antsmaa, Madis Aija, Heiti Kruusmaa, Indrek Makke, ErikTeemägi ja enam kui 100 Jazzkaare vabatahlikku abilist.

 

Uute kohtumisteni!

www.jazzkaar.ee

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: