Tunnustatud kunstnik Sigrid Viir avas esimese isiknäituse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: cca.ee

Hobusepea galeriis avas täna oma esimese isiknäituse juba ka rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstnik Sigrid Viir, edastas Aktuaalne Kaamera.

Näituse pealkiri on poeetiline "Universumi eesmärk ja värelev lehter". Peale fotode töötab Viir ka ruumiga. Galerii trepikäigust on saanud tagurpidi püramiid, mida kunstnik iga päev üle värvib. Seeläbi saab ta ka ise väljapaneku objektiks. Viir kinnitaski, et väljapanek tegeleb loomisprotsessi lahtimõtestamisega. Näituse aines on kunstniku töö ja ka kunstnikuks olemine. Sealjuures kutsub näitus lahti mõtlema ka kunstile pandud tulemuslikkuse paradigmat. 

„Mulle tundub, et meie ümber on hästi palju seda, et tulemus on oluline. Rõhutatakse seda, et sa pead jõudma kindlasse punkti. Minu meelest on teel olemine palju olulisem, see on mitte nii eesmärgipärane tegevus, sellel on mingisugune võlu ja see on tegelikult väga oluline, et tulemus on võib olla kaugel tulevikus, kuskil mujal,“ kommenteeris oma kontseptsiooni autor ise.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: AK kultuuriuudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: