Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uurimustöö kesklinna tühjade kruntide kasutamisest pälvis stipendiumi

Eve Komp
Eve Komp Autor/allikas: Rele Liiv

Tallinna linna Anton Uessoni stipendiumi pälvib tänavu Eesti Kunstiakadeemia magistrant Eve Komp.

Stipendiaadi magistritöö "Elustatud linnapausid“ uurib Tallinna kesklinna tühjade kruntide ajutise kasutamise võimalusi seniste ajutiste parklate kõrval ja asemel.

Üle-eelmise aasta lõpul asutatud ja mullu esmakordselt välja antud Anton Uessoni stipendiumi suurus on 1000 eurot. Statuudi kohaselt antakse stipendium välja eesmärgiga motiveerida Eesti Kunstiakadeemia üliõpilasi tegema uurimis- ja lõputöid Tallinna linnale huvipakkuvatel ja vajalikel teemadel linnaplaneerimise ja arhitektuuri valdkonnas. Stipendiaadi nimetab Tallinna Linnavalitsus Eesti Kunstiakadeemia rektori käskkirja alusel.

Mullu pälvis esimesena Anton Uessoni stipendiumi Eesti Kunstiakadeemia üliõpilane Iie-Mall Püüa uurimustöö eest kommunikatsiooni viisidest ja võimalustest kaasaegses kaasava linnaplaneerimise praktikas.

Silmapaistev ühiskonnategelane, insener ja poliitik Anton Uesson (1879 – 1942) on läbi aegade pikaaegseim Tallinna linnapea, ta oli Tallinna linnapea aastail 1919–1934 ja 1938–1940, seega kokku 17 aastat; aastail 1934–1938 oli Uesson Tallinna linnapea abi.

Enne linnapea ametisse asumist töötas Uesson ehitusettevõtjana, kelle projektide järgi ehitati enne Esimest maailmasõda Tallinnasse üle 300 hoone. Paljud suure tõenäosusega just Uessoni poolt projekteeritud kahe-kolmekordsed kivitrepikojaga puumajad seisavad Pelgulinnas ja Kalamajas tänaseni.

Uesson arreteeriti 14. juunil 1941 Tallinnas ning kaotas elu surmamõistetuna 13. aprill 1942 Sverdlovski vanglas.

Eve Komp on tuntud ka kui ansamblite Imandra Lake ja Pia Fraus laulja.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: