Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Poirot asub sügisel monogrammimõrvu lahendama

Krimisari
Krimisari "Hercule Poirot" Autor/allikas: ERR

 Agatha Christie perekond eesotsas Christie lapselapse Mathew Prichardiga on andnud oma täieliku toetuse ja heakskiidu Sophie Hannah’ uuele romaanile "Monogrammimõrvad“, kus peategelaseks on Agatha Christie romaanidest tuntud detektiiv Hercule Poirot.

Sophie Hannah on olnud Agatha Christie suur austaja juba varasest lapsepõlvest. Uue Poirot’-romaani autor on öelnud, et tal on olemas kõik Agatha Christie romaanid ja ta on ka neid kõiki lugenud. Hercule Poirot ja Miss Marple tegelastena ning Christie geniaalne oskus mõista inimese sügavamaid psüühikanüansse tekitasid ka temas soovi siduda oma tööalane elu kriminaalromaanidega. "Seda on peaaegu võimatu sõnadesse panna, kui suur au on minu jaoks mulle usaldatud erakordne projekt – mul on ikka veel raske uskuda, et kõik see toimub tegelikult,“ tunnistas hannah.

Sophie Hannah on varem kirjutanud kaheksa psühholoogilist põnevusromaani, mis on ilmunud enam kui 20 riigis ja saanud mitmeid auhindu. Poirot’ uute lugude autori kohta saab põhjalikumat teavet tema kodulehelt.

Sophie Hannah’ "Monumendi mõrvad“ ilmumispäev Suurbritannias, Ameerika Ühendriikides ja Eestis on 8. september 2014. Raamatu tõlkeõigused olid aprilli alguseks müüdud 29 keelde ning kõigis keeltes püütakse raamat välja anda võimalikult 8. septembri läheduses. Raamatu esikaas avalikustatakse 12. juunil.

Uue raamatu tegevus toimub 1920. aastate Londonis ja ühes Inglismaa maakonnas, kus tegutseb suurepärases vormis Poirot. "Poirot pole sugugi ainus kuulus detektiiv, kes on viimasel ajal uuesti ellu ärganud ja tegutsema asunud," rääkis kirjastaja Krista Kaer. "Nii on uued seiklused Philip Marlow’l, Sherlock Holmesil ja lord Peter Wimseyl ‒ igal üksikul juhul sõltub kõik selle kirjaniku oskustest, kes säärase ülesande enda peale on võtnud. Sophie Hannah’ senine looming võimaldab öelda, et ma ootan Poirot’ uut tulemist suure huviga."

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: