Arvustus: copelandi mõnusalt eklektilised ja võõristavad kõlapildid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Inga Copeland
Inga Copeland Autor/allikas: FACT Magazine

Uus plaat

copeland

Because I'm Worth It (ise välja antud)

9/10

Pärast kolme albumit koos Dean Bluntiga duos Hype Williams tegi Inga Copeland (Eestist pärit Alina Astrova) 16. mail oma esimest sooloalbumit tutvustava live'i Tallinnas klubis Ulme. Kokku seitse lugu lühendatud artistinimega copelandi uuelt albumilt “Because I'm Worth It” tekitavad varasemale koostööle omase atmosfääri. Naise vokaal kõlab mõnusalt süngena ja on võõrandunud seda saatva eksperimentaalse virvendava sound'i taustal.

Nii eelneva kui nüüdse loomingu puhul ei ole tema avangard kuskile psühhedeeliasse laialivalguv ja kompositsioonilt vanade helirippidega üleliia hullav. Vastupidiselt tõstab copelandi parajalt laisa naisräppari vokaali esile rütmiliselt kaasahaarav, vahepeal minimaalselt tiksuv, nüansirohke ja eklektiliselt lummav biit. Nii korrapärasest mürast välja kasvav ja erinevate helielementide lisandumisega kulmineeruv “Faith OG X” kui meloodilisem “Fit 1” on puhas nauding taolisest elektroonilisest helimängust.

Samasugust intertekstuaalsust, mida on copelandi muusikas, leiab ka tema lüürikas. Sõnakasutus on küll konkreetne ja lihtne, aga see paistab helipilte dekonstrueeriva taustaga kokku sattudes edastavat irooniamaiguga sõnumit. Seda eriti ühe kõige nauditavama ja albumi ainsa koostööloo puhul “advice to young girls” Inglismaa elektroonilse underground-muusika tipu Actressiga (Darren Cunningham).

Just siin tuleb kõige paremini esile copelandi ja tema partnerite oskus elemente rõhuvalt asetada, kuid nii, et bassiliin töötab esteetiliselt loo kasuks, sest jääb alles lüürika, vokaali ja tumedapoolse muusika distantseerituse tõttu toimiv kolmikjaotus.

Kahju veidi, et plaat sedavõrd lühike on, kuid ka kompaktsus on selle võlu, tekitades ootust copelandi järgmiste projektide osas. FACT vahendab, et copeland koos teiste heade nimedega teeb kaasa ka Martyni juuni keskel ilmuval kolmandal albumil “The Air Between Words” (Ninja Tune).

“Because I'm Worth It” asetab kuulaja kõige pealt eklektiliselt mõnusasse võõristusse, aga sealt jõuab ta sünkrooni naisartisti omanäoliselt kõlalava maailmaga. copeland ei vääri mitte ainult isesesvat plaati, vaid selle kuulamist.

"avdice to young girls" koos Actressiga:

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: