Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Heimtalis toimus käsitöölaat

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Tekstiilikunstnik Anu Raud kutsus Viljandimaale Heimtalisse kokku käsitööhuvilised üle Eesti, et ühiselt maha pidada kudumisvõistlus ja anda näpunäiteid, kuidas eesti käsitööd veel ehedamalt ja huvitavamalt teha.

Anu Raua sõnul on inimeste käsitööoskused järjest paremad, sest Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia töö on tõstnud nii isetegemise taset kui ka populaarsust, vahendas "Aktuaalne kaamera."

Kui praegu kootakse üsna mõnusas poosis diivanil, siis vanasti sai see hobi või töö tehtud muu ja tähtsama kõrvalt. Tänane kudumisvõistlus "Käi ja koo!" tuletas seda meelde. Teatevõistlusel hinnati kiirust ja kudumi kvaliteeti. Kudumisvõistluse korraldas MTÜ Lossi Gild.

Esimest korda tegi võistluse kaasa ka mees - Inglismaalt pärit maailmarändur. Esikoha said siiski Olustvere kooli vilistlased.

"Vanasti oligi selline komme, et käidi ja kooti koos, sest polnud aega lihtsalt niisama istuda - pidi loomi karjatama ja samal ajal sai kududa ka. Meie läksime põllu ühest servast teise teise karja juurde ja vahepeal kudusime," rääkisid kudumisvõistluse võitjad Taive Sarnik, Eleriin Press, Siret Männisalu ja Marju Roosileht.

Seda, et käsitöö on hobi ja äri koos näitas ka tänane hariv laat Heimtalis.

"Kultuuriakadeemia tase on kogu aeg tõusnud. Ja kui ringi vaadata - kultuuriakadeemia baasil on tekkinud ka Olustvere käsitöökool. Siin on väga palju huvitavaid õpetusi - õpetatakse näpunööri tegema ja vööd kuduma. Igasuguseid meistrioskusi õpetatakse siin," rääkis tekstiilikunstnik Anu Raud.

Anu Raud arvutas, et täna on tal juba viieteistkümnes kord käsitööhuvilisi Heimtalis võõrustada.

 

 

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: