Tartu noore kunsti oksjonil müüdi 43 tööd, püstitati hinnarekordeid ({{commentsTotal}})

kunstioksjonil
kunstioksjonil

Neljapäeval, 22. mail Tartu Loomemajanduskeskuses peetud üheksandal Tartu noore kunsti oksjonil müüdi 64 enampakkumisel olnud tööst 43.

Esmakordselt sai pakkumisi teha ka läbi ostu- müügikeskkonna Osta.ee. Oksjoni müügitulu oli seni suurim, kokku 12 868 eurot, seni kõrgeim oli ka ühe töö hind, 1452 eurot.

Reigo Kuivjõgi, Tartu Loomemajanduskeskuse juht: “Noore kunsti oksjon muutub järjest popimaks, kokku tehti seekord 372 pakkumist. Ilmselgelt andis nii käibele kui ka oksjoni põnevusele juurde pakkumiste tegemise võimalus veebi kaudu. Vaadates menukaid töid, kommenteeriks nii, et eestlased armastavad punki ja rebel tänavakunst on hinnas.”

Toomas R. Raist, Osta.ee juht: “Tegime Tartu noore kunsti oksjoniga koostööd esmakordselt ja õnnestunult. Tehnika töötas tõrgeteta ja näiteks 17 töö puhul võitis Osta.ee kaudu tehtud pakkumine. Lisaks arvutis pakkumise tegemisele oli esmakordselt võimalik osaleda oksjonil läbi Osta.ee telefonirakenduse. Seega sai pakkumisi teha kasvõi rannal päikest võttes. Koostöö noore kunsti oksjoniga on meile toetusprojekt, oleme valmis edasiseks koostööks, järgmine oksjon on juba sügisel.”

Toomas R. Raisti sõnul on noorte kunstnike projekt Osta.ee-s aktiivne olnud alates novembrist 2012. “Projekti idee on pakkuda noortele kunstnikele võimalus oma teoste eest raha teenida. Oleme loonud Osta.ee-sse privaatse grupi, millele ligipääsu anname noortele kunstnikele. Kriteerium on kunstikoolis õppimine või selle lõpetamine kuni 3 aastat tagasi. Grupi liikmetele on kunstiteoste müüki lisamine alati tasuta,” räägib Raist.

http://www.osta.ee/noored-kunstnikud

Faktid kaheksanda Tartu noore kunsti oksjoni kohta:

Oksjoni tulemusi saab vaadata siit http://bit.ly/1goSSbP

Kokku oli oksjonil 64 tööd, neist müüdi 43

Kokku tehti 372 pakkumist, neist 127 internetist

17 tööd müüdi ostu-müügikeskkonna Osta.ee kaudu

Kõrgeima hinnaga, 1452 eurot, müüdi Edward von Lõnguse stencil lõuendil "surekoer".

Kõige suurema tõusu tegi läbi Mihkel Trei "Vaigistid 7", mille hind tõusis rohkem kui 7 korda kõrgemaks alghinnast 25 eurolt 184 eruroni

Kõige rohkem pakkumisi kogusid:

ROSPA "Jawa Mama “Baby watch it burn”

Edward von Lõngus "kannahabe ja nõiakütt"

Edward von Lõngus "surekoer"

Anna Hõbemäe "Mets"

Mihkel Trei "Vaigistid 7"

Lisaks tänavakunstile olid edukad tööd:

August Künnapu maal "Trikk", müüdi 900 euroga, Anna Hõbemäe maal "Mets" 620 euroga, ROSPA segatehnikas popkunstiteos "Jawa Mama "Baby watch it burn"" 530 euroga, Kiwa "Lumevaring” 490 euroga, Mihkel Maripuu "Virgin Predator" 460 euroga, Liisi Örd "Taimne pinge" 410 euroga ja "Tasane valgus" 370 euroga, Krist Kongi "Kuremäe" 400 euroga, Maria Evestus "Tondo" 400 euroga ning Johanna Mudisti "Serval" 380 euroga.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Tartu LoomemajanduskeskusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: