Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärdi turnee USA-s algas ovatsioonide saatel Washingtonis

Arvo Pärdi autoriturnee USA-s algas Washingtonis kontserdiga, mis läks täismajale. Helilooja ütles pärast kontserti, et loojad pole mitte ainult heliloojad ja muusikud, vaid ka publik, vahendas AK.

Washingtonis Kennedy keskuses hakati Pärdi kontserdile pileteid jagama veidi enne kella viite õhtul ning järjekord oli selleks ajaks juba ümber maja jõudnud.

Dirigent Tõnu Kaljuste, Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia kammerkoor ei petnud publiku ootusi. Veel enne, kui muusikud üldse lavale tulid, tõusid inimesed püsti, et heliloojale aplodeerida, samuti pärast seda, kui viimased noodid vaikisid.
Hoolimata seisvatest ovatsioonidest, austajate autogrammipalvetest ja loendamatutest piltidest jäi maestro Pärt temale omaselt tagasihoidlikuks, kiites kontserdikorraldajaid taevani.
"Tõesti see oli haruldane õhtu. Selline loominguline õhtu. Mul on niisugune tunne, et mitte need ei ole loojad, kes kirjutavad muusikat ja seda esitavad, vaid ka inimesed, kes seda kuulavad ja kes selle suure ürituse üldse korraldasid. See oli meeletu töö paljudele inimesele, südamelähedane töö ja ma olen väga liigutatud," kommenteeris Pärt.
Kontserditurnee algatajaks oli Ameerikas tegutsev Püha Vladimiri Õigeusu Teoloogia Seminar, kuid justnimelt Kennedy keskuse tasuta kontserdi organiseeris Eesti saatkond USA-s.
"Tänane kontsert sai teoks tänu paljude, paljude inimeste ühisele jõupingutusele. See kontsert oli tasuta ja selleks, et see kontsert saaks toimuda, annetasid Eesti organisatsioonid, Eesti Ameerika fondid, eraisikud, Eesti aukonsulid," avas Eesti suursaadik USAs Marina Kaljurand tagamaid.
Pärdi autoriturnee tipphetkeks on kontsert laupäeval New Yorgis kuulsas Carnegie Hallis. See kontsert on tänaseks juba välja müüdud.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: AK kultuuriuudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: