Üliõpilastööde näitus „Lõppmäng 2014“ avatud veel reedeni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: EKA

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna üliõpilastööde näitus „Lõppmäng 2014“
Draakoni galerii, Hobusepea galerii 29. mai - 20. juuni 2014

“Seekordne Lõppmäng on esmakordne läbilõige kogu EKA arhitektuuriteaduskonnas toimuvast. Näitusel on esil huvitavamad tööd nii arhitektuuri ja linnaplaneerimise, sisearhitektuuri ja mööblidisaini kui urbanistika õppekavadel tehtud väga erinevatest projektidest, milles kajastub kogu erialaõppe protsess terve stuudiumi lõikes,” võtab teaduskonna ühisnäituse kokku dekaan Toomas Tammis.

“Arhitektuuri-boutique'ks” lavastatud Draakoni galeriis tulevad esitlusele arhitektuuri ja urbanistika tudengite selle õppeaasta sügistalvised ja kevadsuvised parimad mudelid, mis ei tegele moeka trendikuse ega väljakujunenud klišeedega, vaid hoopis aktuaalsete ja oluliste ühiskondlike teemadega: kahanevate Eesti väikelinnadega, Ida-Virumaa ja Narva arengutega, Kunstiakadeemia hoone uuestisünniga, eramute tüüplahendustega. "Nipsasjadena" on väljas arhitektuuriloome kontseptuaalne pool: varjualused, mis inimese keha vahetult ümbritsevat ruumi analüüsivad ja selle loomisest räägivad ning workshopid, mis erineval moel innovatsiooniga tegelevad. Analüüsitavad ruumiolukorrad ulatuvad Lihulast Arktikani, kuhu vahele jäävad erinevate suurustega Eesti linnad koos Tallinnaga.
Hobusepea galeriis võtavad sisearhitektuuri ja mööblidisaini eriala tudengid kokku värskelt möödunud õppeaasta, öeldes et iga lõpp on millegi uue algus. Eesmärgini jõudmiseks on vaja mängida käänulisi mänge, mis sillutavad tee hea lõpuni. Kui lõpp on hea, siis on kõik hea. Sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna tudengite näitus on ühe läbitud mängu, arengu- ja eluetapi lõppvormistus klassikalises joonisegraafika võtmes. Näeme õppeaastat 2013/2014 kui üht suurt ja mitmekülgset sisearhitektuurse projekti kausta galerii seintel.
Näituse ajal toimuvad huvilistele ekskursioonid 10. ja 17. juunil algusega kell 15.00 Draakoni galeriis ja kell 16.00 Hobusepea galeriis. Avatud ekskursioonidel tutvustakse EKA arhitektuuri ja sisearhitektuuri eriala üliõpilaste töid ja tegemisi. Küsida saab sisseastumiseksamite, eriala ja õppetöö kohta nii tudengitelt kui õppejõududelt.
Eelregistreerumine www.artun.ee/loppmang/ekskursioonid
Näituste kuraatoriteks on teaduskonna tudengid ise, arhitektuuri üliõpilasi juhendas prof. Andres Ojari, sisearhitektuuri tudengeid dots. Maarja Valk-Falk.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstiakadeemia.
Näituseid Draakoni ja Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: EKL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: