Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Köler Prize’i võitis Jass Kaselaan

Jass Kaselaan
Jass Kaselaan Autor/allikas: PM/Scanpix Baltics

Selleaastane kaasaegse kunsti auhind Köler Prize läks skulptorile ja installatsioonikunstnikule Jass Kaselaanele.

Jass Kaselaan lõpetas 2006. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli ning kaitses 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi. Viimaste aastate jooksul on Jass Kaselaan keskendunud valdavalt suuremahulistele skulptuuri-, heli- ja ruumiinstallatsioonidele. Köler Prize’i võitis ta töödega "Aed" (2012) ja "Nukkude väljak" (2014).

Kunstnikud esitavad omal valikul näitusele kaks teost – ühe juba varem eksponeeritud, soovitavalt viimase kolme aasta loomingust, mida võiks ka teatud mõttes pidada kunstniku loomingut defineerivaks teoseks, ning teise spetsiaalselt Köler Prize’ile valminud või Eestis varem eksponeerimata, uue teose.

Köler Prize 2014 publikupreemia läks fotograaf Johannes Särele, kes tegi Köler Prize’i tarbeks ruumiinstallatsiooni "Tõus kadumaläinud mõtte sügavikku".. 

Nominent Visible Solutions OÜ andis oma eriauhinna Kiwale.

Köler Prize on 2011. aastal Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi poolt asutatud kunstiauhind, mille eesmärgiks on populariseerida kaasaegset kunsti ning tõsta esile kohalikul kunstiväljal olulisi kunstnikke ja rühmitusi. Igal aastal nomineeritakse Köler Prize’ile viis eesti päritolu või Eestis alaliselt resideerivat kunstnikku või kunstirühmitust viimase kolme aasta loomingu põhjal. 2014. aasta Köler Prize’i nominentideks olid Jass Kaselaan, Kiwa, Kärt Ojavee, Johannes Säre ja Visible Solutions OÜ. 

Žüriisse kuulusid Köler Prize 2013 võitja, kunstnik Jaanus Samma; legendaarne saksa kuraator ja galerist, Taanis asuva Kunsthal 44 Møen direktor René Block; Varssavi Zacheta galerii kuraator Magda Kardasz; FRAME’i direktor ja Soome paviljoni kuraator 2015. aasta Veneetsia biennaalil Taru Elfving ning Baselis resideeruv eesti kunstiteadlane ja kuraator Mari Laanemets.

Käesoleval aastal antiKöler Prize’i välja neljandat korda. 2011. aastal võitis peaauhinna Jevgeni Zolotko ning publikuauhinna Tõnis Saadoja. Eelmisel, 2012. aastal võitis nii pea- kui ka publikupreemia Flo Kasearu. Žürii pidas samas erilise äramärkimise vääriliseks ka Marge Monko loomingut. 2013. aastal võitis peaauhinna ja publikupreemia Jaanus Samma.

Köler Prize’i näitus on EKKM-is (Põhja pst 35) avatud veel 15. juunini. 

 

Vaata SIIT ka saadet "Ekraaniproovid Köler Prize'ile", kus selleaastasi nominente tutvustatakse ja nende teoseid näidatakse.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: