Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti-Läti laulupeol Valkas tähistati Cimze 200. sünnipäeva

Läti linnas Valkas peetud Eesti-Läti laulupeol esitati koorikultuuri rajaja Janis Cimze 200. sünniaastapäeva puhul nii uudisteoseid kui ka põnevaid rahvalauluseadeid.

Korraldajate meelest võiks iga viie aasta järel toimuvad kahe rahva ühised peod anda inspiratsiooni Eesti ja Läti tihedamaks kultuurikoostööks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Koorilaulu piibliks peetav Janis Cimze rahvalaulukogumik "Laulu ehe" ajendab praegugi uusi teoseid kirjutama, põnevaid seadeid tegema, ja selles ka võistlema - Eesti-Läti ühislaulupeol kaasa teinud kooride, heliloojate ja dirigentidega võinuks õpetaja Cimzegi rahul olla.

Helilooja Selga Mence ütles, et Cimze mõju on tunda nii Läti koorimuusikas, heliloomingus kui ka dirigeerimises - kõigele sellele on aluse pannud Cimze.

Eesti-Läti ühislaulupidu pakkus võimaluse saada ühel laval kokku nii mudilaskooridel kui ka Eesti ja Läti ooperitippudel.

"Eestlastel olid peol esindatud kõik põlvkonnad - alates väikestest lastest, kelle esituses kuulsime ühehäälset tingeltangelit. Siis tulid suuremad lapsed, kes laulsid kolmehäälselt. Ja lõpuks rahvusmeeskoor, kes esitas oratooriumi," rääkis dirigent Janis Erenštreits.

Juba nädala pärast peavad aga rokiansamblid mitmest riigist Valka estraadil maha võimsa rokiöö. Ja Riiga koguneb juulis 20 000 lauljat üle ilma ülemaailmsele kooriolümpiaadile.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: