Soosaar: avame Ukraina kunstile uksi ja aknaid ({{commentsTotal}})

Foto: Repro

Täna avatud rahvusvaheline aktinäitus "Mees ja naine" ilmestab Pärnu suvist kunstielu juba 21. korda. Seekord keskendutakse Ukraina kunstile.

Seekordne rahvusvaheline aktinäitus, kus domineerivad Ukraina kunstnike tööd, on aga ka Vene, Valgevene ja Tšehhi kunsti, on saanud pealkirjaks "Ootus". Seda just lähtuvalt Ukrainas toimuvast, kus inimesed ootavad ja loodavad paremaid aegu, vahendas Aktuaalne Kaamera.

"Eks me natukene oma näitusega aitame kaasa. Avame Ukraina kunstile uksi-aknaid Euroopasse," seletas aktinäituse "Mees ja naine - ootus" kuraator Mark Soosaar.

Ukrainapoolne kuraator, kes pidi tegema valiku, milliseid taieseid Pärnusse tuua, nimetas seda keeruliseks just seetõttu, et häid töid oli väga palju. Aga valik sai parim. "Tööd on väga väärikad, väga huvitavad," kinnitas Tamara Karpenko. "Ma usun, et kõik, kes tulevad näitusele, õpivad ukrainlasi palju sügavamalt tundma. Ukrainlased on sõbralikud, tolerantsed ja väga andekad inimesed."

Näitust Pärnu uue kunsti muuseumis saab vaadata augusti lõpuni. Aga kui Mark Soosaar Ukrainast näitusetöid Eestisse tooma sõitis, viis ta sinna hulga Eesti kunstnike loomingut, ja Kiievis, Ukraina vaimsete aarete muuseumis avatakse meie kunstnike näitus 17. juunil. Niisiis sai teoks tõeline kultuurivahetus. 

Toimetaja: Tiiu LaksHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: