Arvustus: must, mõru ja murelik - midagi meile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Get Your Gun
Get Your Gun Autor/allikas: pressimaterjal

Get Your Gun

„The Worrying Kind“

(Empty Tape)

7/10

 

Must ja valge, pimedus-valgus, müra ja vaikus, kill ja chill – äärmustega ääre-ja tühermaadel mängiv, ängiga hängiv Get Your Gun. Taani rock-trio, kelle liikmeist 2/3 on lihased vennad Andreas ja Simon, on Eestis vist juba tuntud, käinud just Tallinn Music Weekil.

Muusikaline menüü on üksusel üsna selline süngelt must mõru raske ja - ilma naljata,  tõsine, mis meie kohalikku, paljukannatanud rahvast ja palju hädasid ja õnnetusi kandma pidanud  maad neile tõotaks. Esikalbum ammutab jõuliselt americana juurtest – kantrist-folkist-bluusist ning selle outlaw/lindprii-romantikast, aga miks mitte piiblivööndi töö ja lunastusmentaliteedist või kauboi ja indiaanirituaalidest. Otsesemalt ehk 1980te postpunk'ist a la Nick Cave ( The Birthday Party) jpt. Vahetumalt muidugi lugematust hulgast tänapäeva stoner-rock, slowcore etc nimedest. Et kas on taas üks wannabe või midagi veenvamat ja isikupärast? Noir nordique, kui soovite, taani det kolde bord, põhjamaine raskemeelsus, melanhoolia, meeleheide, maanilisus... kõlab ahvatlevalt?

Osaliselt ongi see ju müümise ja kauba sildistamise küsimus, aga eelkõige peaks vastuse andma muusika ise, kas pole nii. Potentsiaali pundil on - lookirjutusoskus ning esitusvõimekus per se on tuvastatud!  Õnnestunumad on ehk hoogsama tempoga "Black Book", "Call Me Rage".
Ilmselt oleks pidanud plaati arvustama keegi, kes sai osa pundi keikkast TMW laval. Positivuselgi esinev trio on ilmselt parem esmalt näha ja kuulda live'ina kui heliplaadil. Siis ei sega ka iseenesest stiilse väljanägemise, ja tundub, et vokaalselt võimeka, peamiselt baritonihäälse frontmäni aktsent ja poeetiline kredibiliteet. Ja võimalikud muudki hetked-viivud sellel vaid seitsme ( 7, ilmselt oluline number), kuid kohati üsna pika looga albumil, kus kohalolek ehk kipub hajum või suured eeskujud halli varju heitma.
7/10

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: