Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suure-Jaanis tuleb taas muusikafestival

Suure-Jaani muusikafestival on kujunenud traditsiooniks.
Suure-Jaani muusikafestival on kujunenud traditsiooniks. Autor/allikas: ERR

Suure-Jaani muusikafestival on aasta-aastalt kasvanud ning tänaseks püstitanud omalaadse rekordi – vallas, kus elab u 6000 elanikku, on festivalist osasaajate arv ligi 7000.

Suure-Jaani on alati olnud Eesti kultuuris kesksel kohal. Siit on pärit heliloojad Artur Kapp, Villem Kapp, Mart Saar, kunstnikud Johann Köler, Paul Kondas, kirjanik Albert Kivikas, muusikud Julius Vaks, Roman Toi, Helen Tobias-Duesberg.

Kui esimesel muusikafestivalil 1998. aastal kõlas vaid Artur Kapi, Villem Kapi, Eugen Kapi ja Mart Saare muusika, siis aastatega on lisandunud teoseid paljudelt eesti heliloojatelt, maailma muusikaklassikast, aga ka kaasaegsemast loomingust. Traditsiooniliste kontsertide kõrval on kontsertetendused ja lõunatunnid kohvikus Arturi Juures, kus interpreedid ja heliloojad räägivad muusikast ja oma tegemistest.
Festivali suurimaks magnetiks on juba 12 aastat olnud nn sookontsert, mis toimub tänavugi: 23. juunil kell 3 öösel Hüpassaare rabasaarel.
Kümnel aastal on festivali oma esinemisega austanud ERSO, seekord juhatab Suure-Jaani gümnaasiumi saalis orkestrit Olari Elts. Õigeusu kirikus annab kontserdi meeskoor Peresvet Moskvast.
Kokku toimub ligi 30 kontserti, festival lõpeb traditsiooniliselt jaanitule süütamisega.
Festivali korraldavad ühiselt Eesti Kontsert ja Suure-Jaani vald, kunstiline juht on Andres Uibo.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Suure-Jaani Vallavalitsus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: