Arvustus: Lone täidab taas elektroonilised unelmad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lone
Lone Autor/allikas: Pitchfork/ Mary Stamm-Clarke

Uus Plaat
Lone
Reality Testing (R&S Records)
8/10

 

UK kirka ja kiheva elektroonilise muusika lainel tegutsev produtsent Lone ehk Matt Cutler on pärast kaks aastat tagasi ilmunud LPd saanud valmis järjekorras kuuenda täispika albumiga "Reality Testing" (2014), jätkates seal eelmise plaadi "Galaxy Garden" (2012) meeleolus: unenäoliselt ja uneledes, tantsuliselt ja head tausta pakkudes, house´i ning hip-hopi kombineerides. 

Artist on jäänud truuks oma elektroonilistele käikudele ja ka tema uus looming on nostalgiliselt hea ning äratuntav, ekseldes kergelt eklektiliselt paljudes sfäärides. House´i rütmid pole liikunud minimalismi poole, pigem on heliline gamma läinud kirjumaks. Võiks öelda aga, et pastelsemaks, sest tantsulise ning kiirema muusika asemel pakub "Reality Testing" unelevat. Terve album on unenäolisusse laskumine ja seeläbi paneb Lone kuulaja reaalsuse proovile. 

Lone katsetust ilmestavad plaadi esimene lugu "First Born Seconds", mille nimi juba viitab selle transilisele olemusele. Samuti 2013. antud singel "Begin To Begin", algab pehmelt pulsseerides, arenedes tempokaks ja nüansirohkeks.  "Begin To Begin" lõpupoolel lisanduv lüürika ("Am I dreaming? Or am I awake?") võtab hästi kokku terve albumi olemuse."Cutched Under" on veelgi rahulikum, pakkudes meditatiivset house´iEelnimetatule sarnaselt unine "Stuck" jääb aga veidi igavaks. 

Samas on tõeliselt kirevad elektroonilise tantsumuusika rütmid ka siin plaadil koha leidnud. Eriti raske on jalgu paigale jätta juba varasemalt ilmunud singli "Airglow Fires" (2013)  ja värske "Vengeance Video" saatel. 

Nagu artist ka ise ütles, on ta proovinud uue plaadiga leida keskteed hip-hopi ja house´i vahel. Kuid hip-hopisema põhjaga lood nagu "2 Is 8" pole nii leidlikult arenevad ja detailides uitavad, jäädes pisut igavaks. Sama on ka "Coincidences" puhul, mille keskel toimuv totaalne muutumine teeb aga loo huvitavaks.  

Eriti loneliku käekirjaga on "Restless City" ja "Meeker Warm Energy", olles endiselt head, kuid Lone´i fanaatik ütleks nende peale, et seda ta juba teab ja tunneb. Lone´i vähene uuenduslikkus kahe eelnimetatu näitel vähendab tema loomingu võlu oluliselt. 

Niisiis on "Reality Testing" kohati kordav ning kuuldud, aga endiselt unelmate hea. Igatahes algselt Freudi poolt rakendatud reaalsuse testiga kui psühhoterapeutilise protseduuriga tuleb Lone ideaalselt toime.

 

Saad Lone´i uut plaati kuulata Pitchforki vahendusel siit

Videos näed, kuidas Lone Boiler Roomis muusikat mängib ning räägib ka oma värskest plaadist:

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: