Arvustus: Curly Strings suhtub ellu positiivselt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Curly Strings
Curly Strings Autor/allikas: Sven Tupits

Curly Strings
Üle ilma (ise välja antud)

7/10

Kui Curly Stringsi oleks tarvis iseloomustada võrdluses mõne kauasema ja tuntuma kollektiiviga, siis esimesena tulevad pähe Kukerpillid ja Justament. Ja seda just muusikalise hoogsuse ja positiivse ellusuhtumise tõttu. Veidi võib vaatlusalune bänd meelde tuua ka Paabeli, kuid keelpillipõhine instrumendivalik annab Curly Stringsile siiski piisavalt oma näo ja kõla.

Curly Stringsi debüütalbumi “Üle maa” lauluvalik jaotub jämedalt võttes omaloominguliseks ja rahvalikuks. Kui originaallugude muusika on bändi enda kirjutatud, siis tekstiautoritena astuvad Curly Stringsi liikmete kõrval üles Aapo Ilves, Kristiina Ehin ning Jaan Tätte. Rahvalikele viisidele tehtud arranžeeringutest on kõige põnevamad ehk “Heeringa” ja “Seitsme pruudi” seaded. Kuid tõele au andes on vaheldusrikkad kõigi lugude seaded – intrigeerivust on nii instrumentaalpartiides kui teemavahetustes.

Kuna neljaliikmelise folkbändi instrumendivalik on kitsas (kitarr, viiul, kontrabass ja mandoliin), võimaldab see selget ja oma lihtsuses ka mahlakat kõlapilti. Seejuures on meeldiv, et kahe lugulaulu salvestamisse on kaasatud külalismuusikud – Karl Laanekask bandžol ja Tõnu Timm Weissenborni kitarril –, kelle pillimäng lugudele kahtlemata värvi lisab. Tore on muidugi asjaolu, et kõik bändiliikmed laulavad. Kui valdavalt astub eeslauljana üles Curly Stringsi ainus naisliige Eeva Tals, siis kohati leiab ka hästi kõlavat ansamblilaulu, näiteks lugudes “Reverend” ja “Heeringas” (vt alt videot).

Optimismist pakatavat Curly Stringsi on Eestisse kindlasti tarvis, sest kaasakiskuvaid ja heatasemelisi simmanibände pole kunagi liiga palju. Vaid ehk nime pärast võiks norida. Eestikeelset ja –meelset muusikat mängiv kollektiiv võiks ju kanda ka eesti nime. Isegi otsetõlge Krussis Keeled kõlab täitsa vahvalt.

Aga nüüd "Heeringas" helis ja liikuvas pildis:

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: