Arvustus: BADASS YUKI seiklus suurlinna kloaagis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Badass Yuki.
Badass Yuki. Autor/allikas: Marko Pütsep, bändi FB
Uus album: BADASS YUKI „Open Your Eyes To The Landmass“. 8/10

Raske sammuga suvve sisenev BADASS YUKI uus album „Open Your Eyes To The Landmass“ (Porridge Bullet) on üks aasta põnevamaid kodumaiseid plaate. Nii võib öelda vaatamata sellele, et aasta alles poole peal. Selles hooldatud juhuslikkuses, suurlinlikus kaoses ja haaramatus tempos, mida album kannab, on palju sellist, mida esimese kuulamiskorraga ei taba. Pealegi, mis võiks olla veel parem põhjus albumi või ükskõik millise kunstiteose soetamiseks kui mitte selle ammendamatus.

Ei saaks väita, et siin pole midagi sellist, mida varem kuulnud pole, pigem kuuleb sel albumil kõike seda ja veel midagi. Just see ridade vahele kirjutatud „veel midagi“ viib BY edasi välja loetavatest eeskujudest või kindla positsiooniga stiilidest, olgu see laialivalguv postpunk, electro, house või määratlematu indie. Samamoodi hätta võib jääda sarnaste artistide välja toomisega, kõige selle juures jätab BADASS YUKI kuulajale isikliku valikuvabaduse. Võib ju arvata, et kui The Lords Of The New Churchil oleks rohkem enesekriitikat ja teeks muusikat tänapäeval või kui Scott Walkeril oleks rohkem huumorimeelt, võiks välja tulla midagi sarnast, kuid see on pigem fiktsiooniline liialdus kui tõsiseltvõetav võrdlus. Kõik Badassi plaadil toimuv on hoolikalt läbi mõeldud.

Läbivaks ja siduvaks niidiks selles stiilide mäestikus on maneerlikult madal, sordiini all olev vokaal, oluline on siinjuures aga meeleolu, mitte sõnad, ehkki album sobitub anglo-ameerika kultuuri ja keelega. Ka kõige madalama tempoga lugude juures on tuntav metropolidele omane „süke“ – peidetud tempo, salapärane laetus, oma tundmatuses veidi ähvardav, aga samas ka köitev. Seiklus suurlinna kloaagis, tundmatus süsteemis, mis võib viia kaubamajja, parlamenti, bordelli või surnuaiale.

"America"

"Cracker Jack":

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: