Lauljatar Monika-Evelin Liiv esines Londoni Kuningliku Ooperi projektis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Monika-Evelin Liiv
Monika-Evelin Liiv Autor/allikas: concert.ee
Päevil, mil Tallinnas on otsustavad päevad üldlaulu- ja tantsupeo eel ning pidu juba algabki, laulis Eesti metsosopran Monika-Evelin Liiv solistina Londoni Kuningliku Ooperi iga-aastases projektis, kahel ettekandel Giuseppe Verdi kuulsast „Requiemist“.

Giuseppe Verdi „Requiemi“ (Messa da Requiem) esitati 3. ja 4. juulil suur-Londonis asuvas loovkunstnike mainekas keskuses Thurrockis High House Production Park'is. Nagu mullu novembris Prantsusmaal, kus Verdi „Requiemi“ kolme ettekandega kolmes linnas saadi enam kui 3600 kuulajat ja kus samuti astus solistina üles Monika-Evelin Liiv, mängisid Verdit ka tänavu samad kaks prantsuse mainekat orkestrit, Orchestre de Picardie Amiens'ist ja Orchestre Symphonique de Bretagne Rennes'ist (viimasega on palju koostööd teinud meie dirigent Olari Elts).

Koorideks olid Kuningliku Ooperi tiiva all tegutsev Thurrock Community Chorus ja Brighton Festival Chorus. Dirigeeris, nagu mullugi, hollandi maestro Arie van Beek, kes on lepinguga seotud ka Picardie' orkestriga.

Verdi „Requiemi“ solistideks olid Austraalia sopran Anita Watson, taaskord Eesti metsosopran Monika-Evelin Liiv, Briti tenor James Edwards ja Brasiilia bariton Michel de Souza. Et orkestrid olid tulnud Prantsusmaalt, kujunesid Verdi ettekanded Londonis rahvusvaheliseks sündmuseks, seda enam, et need korraldas Londoni Kuninglik Ooper.

Peab kindlasti lisama, et kõik neli solisti olid äsjased või hiljutised Londoni Kuningliku Ooperi juures tegutseva Jette Parkeri Fondi (Jette Parker Young Artists) stipendiaadid ja siin oma kaheaastased täiendõpingud sooritanud. Monika-Evelin Liiv valiti sadade pürgijate hulgast Londonisse õppima 2007. aastal, otse pärast õpingute lõpetamist Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mati Palmi klassis.

Nii praegu kui muudel puhkudel tutvustatakse Monika-Evelin Liivi alati ka kui Londoni Jette Parkeri fondi stipendiaati, mis on muusikamaailmas noorele kunstnikule oluline tiitel.

Kaks Verdi õhtut kuulusid Thurrockis korraldatava kolmepäevase Fused Festival'i programmi. James Edwardsiga koos esines Monika-Evelyn lõppeva hooaja algul, 2013. aasta septembris taas Londoni Kuningliku Ooperi Paul Hamlyni hallis Wagneri ja Verdi tähtpäeva-aasta puhul kontserdiga nende mõlema loomingust.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: