Loomemajanduskeskuses avatakse PESA toodete näitus ({{commentsTotal}})

Stella Soomalaise kotid
Stella Soomalaise kotid Autor/allikas: looveesti.ee
Tootearendusprogrammi PESA näitusTartu Loomemajanduskeskus, 7.–20. juuli 2014

Juunis lõpetas Loov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA kolmas lend, kus arendati nutikaid innovaatilisi tooteid.

Näitusel osalevad ettevõtted: Tamma Design, Yoga Couture, Kuula + Jylhä, Illi Design, My Trashious, Alfabox, Extra Leg, EGG (endine Muinasmööbel), Neuhaus Pet Design.
Loov Eesti tegevjuhi Eva Leemeti sõnul on tootearendusprogrammi lõpetanud juba 28 edukat projekti. „Paljud PESA lõpetajad on täna tuntud brändid – välja võib tuua Stella Soomlaisi nahkaksessuaarid, Karl Annuse puidust prilliraamid või Ajujahi saatest tuntud Khis puitvannid. PESA on Eestis ainus tootearendusele spetsialiseerunud programm ja loodame ka järgmisel aastal uusi nutikaid tooteprojekte toimivateks ettevõteteks arendada,” lisas Leemet.
Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi sõnas, et koostöö Loov Eestiga on keskuse jaoks väga oluline. „Organisatsioonide omavaheline koostöö on kasulik ka ettevõtetele. Loov Eesti PESA programmi kaudu tuli loomemajanduskeskuse inkubaatorisse puitvanne valmistav Khis, keda oleme toetanud ekspordi arendamisel. Peame oluliseks, et meie koostöö ettevõtete arendamisel jätkub.”
Loov Eesti algatatud PESA aastane virtuaalne koolitusprogramm toetab alustavat ettevõtjat tootearenduse, turunduse, äriplaani koostamise, finantseerimise planeerimise ning strateegilise juhtimise valdkonnas. Programmi on koostanud professionaalsed koolitajad, nõu annavad personaalsed mentorid ning kaasatakse valdkonna eksperte.
Sel aastal lõpetas programmi 10 edukat uut tooteprojekti, sh ehitusdetailide süsteem Alfabox, digitaalne koduohutuse abivahend vaegnägijatele, disainkingad KUULA + JYLHÄ, lemmiklooma toidualused, joogariided jt.
Edasi on võimalik näitust näha Viljandi Linnaraamatukogus (23.07–06.08) ja Pärnu Külastuskeskuses (11.–24.08).
Loov Eesti on EASi algatatud ja Euroopa Liidu Sotsiaalfondist rahastatud projekt, mis aitab kaasa loova majanduse ja ettevõtliku loovuse väärtustamisele ja arendamisele Eestis.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Loov EestiHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: