Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Enn Põldroos ja Rita Raave avavad Viljandis eramuuseumi

Kunstnik Enn Põldroos
Kunstnik Enn Põldroos Autor/allikas: ERR
Viljandis aadressil Lossi 2 alustab tegevust maalikunstnik Enn Põldroosi Eramuuseum. Eesmärgiks on kunstniku loomingu tutvustamine kunstihuvilistele.

Peamiseks tegevusvaldkonnaks jääb Enn Põldroosi ja Rita Raave sõnul näitusetegevus, sealjuures valdavalt Enn Põldroosi loomingu esitamine. Tuntakse huvi ka muude kultuurisündmuste korraldamise vastu.

Muuseum on kavandatud perekondliku non-profit-ettevõtmisena ja kuulub Enn Põldroosile ja Rita Raavele, nagu ka kasutatavad ruumid. Muuseumi tegevjuhiks on Rita Raave.

Muuseumi üldpind on 140 ruutmeetrit, sellest langeb ekspositsioonile ligi 110. Välja on pandud ligi 40 Enn Põldroosi teost. Valdavalt on praegune püsiekspositsioon rajatud hilisemale
loominguosale. Sinna kuulub ka kümmekond käesoleva aasta numbrit kandvat teost, mida pole varem näitustel eksponeeritud.

Esialgu on muuseum avatud kunstihuvilistele kord nädalas laupäeviti kell 12.00 – 18.00. Esmakordselt avatakse uksed 19. juulil 2014. Põldroosil ja Raavel on kavas hoida muuseum lahti Viljandis
toimuvate tähtsamate ülelinnaliste kultuurisündmuste ajal.

Enn Põldroos avaldab tänu temale 2013. aastal omistatud vabariikliku elutööpreemia eest, nimelt see andis kunstniku teatel võimaluse käesolev projekt ellu viia.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: