Arvustus: ZLO on kuri nõmedike peale

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ZLO 12. juulil 2014 Tartus Punk'n Rollil. Autor/allikas: Anni Lamp

Uus plaat

ZLO

Kõik on OK! (ise välja antud)

7/1011-12-minutist albumit on raske albumiks pidada, arvestades post-post-määratlematusse kanduvate muusikute kogumikke, kus 12 minutist ühe loo tarvis vaevalt et piisab. Punki see ei huvita ja pole kunagi huvitanud. Mõniteist aastat tagasi tegevust alustanud kollektiiv ZLO näitab oma teisel plaadil, et öelda saab ka pooleteise minutiga, mis ongi bändil keskmine loo pikkus.

ZLO on äge, ja ZLO on kuri. Ta on kuri nõmedike peale, kel on ainsaks mureks parkimistariif; ta on kuri silmakirjalike poliitikute peale, kelle süül on demokraatia degradeerunud mannetuks loosungiks, mille varjus võib isegi tappa; ta on kuri igava ja moodsa põhjamaise "arenguriigi" peale, mille juhtide tähelepanu on suunatud majanduskasvule, mitte inimesele, kes tunneb end selles riigis kui vanglas.

"Kõik on OK!" polegi õigupoolest mingi albumipunk, kontseptuaalselt läbimõeldud ja lihvitud materjal, see on küll juba kontsertidel kõlanud lugude kogumik, kuid albumina eelkõige sõnum inimeselt inimesele, mis kõige paremini mõjub elavas esituses. Ainus häda on selles, et nende kõrva, kellele see sõnum mõeldud, see ei jõua. Pole ilmselt kunagi jõudnudki, olgu vormiks autorilaul, bluus, räpp või punk.

ZLO on üks neid bände, kes üpris harva koos käib ja kelle ülesastumine on sündmus omaette. Mis siis, et ZLO kõlab nagu mitmed teised kodu- ja välismaised punkbändid, keda ammugi kuulnud oleme, ZLO näitab, et pungil on endiselt, mida öelda, ja tuttavat vormi saab üha uuesti täita uue sisuga. Seda uut täitematerjali annavadki need, kes ZLO-d ei kuula.

"Elu imeb":

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: