Sirja-Liisa Eelma näituse "Ootesaal" teemaks on keskkonnaga seotud ootused ning hirmud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Näituse
Näituse "Ootesaal" foto Autor/allikas: Hobusepea galerii

Homme avab Sirja-Liisa Eelma (1973) Hobusepea galeriis isiknäituse „Ootesaal“.

"Eelma kujundikäsitluse, kontseptuaalse mõtte ja maalitehnilise nõudlikkuse koostoimel tasakaalustatud looming keskendub juba aastaid varjatud või vaid aimatavate objektidega seotud ootustele ning hirmudele," on kirjelduseks öeldud Hobusepea galerii kodulehel.

Tutvustusse on lisatud, et avataval näitusel arendab Eelma kaudselt edasi 2003. aastal Hobusepea galeriis toimunud näitusel „Varjatud aine“ alustatud ja 2012. aastal Draakoni galerii isikunäitusel „Ei ole midagi“ jätkunud teemakäsitlust - varjatud või vaid aimatava objektiga ja keskkonnaga seotud võimalikud tekkivad ootused ning hirmud.

Sirja-Liisa Eelma ütleb näituse kohta järgmist: „Nüüd kohe, õige pea juhtub midagi, mis muudab kogu su eelneva elu vaid ettevalmistavaks visandiks, pärast mida alles hakkavad tõelised sündmused toimuma. Just äsja tegid sa midagi ja ootad nüüd, et maailm sulle vastaks. Julged isegi loota, et su ees avaneb mõni seni suletud uks. Juhtub aga, et ümbritsev ei pane sind tähelegi, see vastab sinu uuele valmisolekule vaid omapoolse vaikiva vaakumiga. Sa ootad veidi, siis ootad veel. Su ootus läheb pikapeale hapuks. Hakkad oma kujuteldaval pingil nihelema. Nii igaks juhuks ootad väheke veel. Ja kui ikka midagi ei juhtu, siis selleks, et oma olemasolus veenduda, tõused sa ja lähed teed midagi.“

Sirja-Liisa Eelma on lõpetanud 1996. aastal Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti osakonna ja osaleb näitustel alates 1994. aastast. Olles küll enam tuntud kontseptuaalse maalikunstnikuna („Varjatud aine“ Hobusepea galerii, 2003; „Õ><Ö“, Tallinna Linnagalerii, 2006) ja joonistajana („Igapäevane leksika“ Hobusepea galerii, 2006; „3,14“ Hobusepea galerii, 2008), kuulub Sirja-Liisa Eelma loomingusse ka mitmeid kohtkindlaid ja sotsiaalseid kunstiprojekte.


Toimetaja: Maria Helen Känd

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: