Tartus esietendus rahvusvaheline etenduskunstnike lavastus „collaboration #14“

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jasmin Schaitli ja William „Bilwa“ Costa „collaboration #14“ Autor/allikas: rawperformancematters.wordpress.com

„collaboration #14“ on Austriast pärit Jasmin Schaitli ja ameeriklase William „Bilwa“ Costa uus lavastus, mis on välja arendatud etenduskunstnike residentuuri ajal Tartus Noor-Eesti Loomekeskuses.

Duo keskendub oma töös ruumile ning keha ja ruumi vahelisele suhtele. Etendajad viivad läbi simultaanseid, korduvaid ja minimalistlikke liikumisi, mis muudavad ja muutuvad ruumis, teatab Tartu Uus Teater.

Abstraktne ja narratiivitu „collaboration #14“ jätab vaatajale aega nähtut vabalt interpreteerida ja omistada nähtule omaenda tähendust, konteksti ja mõtteid.

Jasmin Schaitl ja William Costa on loomingulise tandemina koos töötanud alates 2013. aasta juulist. Nad on andnud koos etendusi, juhendanud töötubasid ning töötanud residentuuris Viinis, Berliinis, Helsingis, Tallinnas, Oslos, Istanbulis ning nüüd ka Tartus. Nende tööd tegelevad kahe etendaja vahel tekkivate füüsiliste suhete ja kehade vastastikkuse mõju uurimisega.

Duo loomingus on olulisteks märksõnadeks vastandused: kestvus – efemeersus, lähedus – distants, transformatsioon – muutmine ja duaalsus – kooskõla.

„collaboration #14“
Lavastajad, etendajad: Jasmin Schaitli (AT) ja William „Bilwa“ Costa (US)
Esietendus: 30. juuli, 19:00, Tartu Uus Teater (Lai 37, Tartu)
Toetajad: Bundeskanzleramt Österreich, Austria Suursaatkond Tallinnas, Noor-Eesti Loomekeskus, Tartu Uus Teater, Tartu linn.

Toimetaja: Maria Helen Känd

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: