Vene ja Eesti improteatrid mängivad koos Ida-Virumaal ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: improteater.ee

Augusti alguses saab Ida-Virumaa publik võimaluse näha, kuidas kaks improteatrit improviseerivad koos ja kahes keeles.

Eesti Improteater võõrustab sellesuvises treeninglaagris Sankt-Peterburgi esimest Vene improteatrit Teatr05.

Improetendused koosnevad koha peal loodavatest ja publikust inspireeritud etteastetest – stseenidest, lugudest ja lauludest. Artistide eritreening lubab neil publiku ette astuda eelneva lavastuseta ning esinemisnumbrid kujunevad oma ootamatuses pea alati koomilisteks.

Eesti Improteater alustas improteatri tutvustamist Eesti publikule 2009. aastal, tänaseks on mängitud 98 avalikku etendust, lahutatud samavõrra meelt tellimusesinemistel ja koolitatud noori ning täiskasvanuid, artiste ja huvilisi improviseerima.

Kutselistest näitlejatest koosnev „Teatr05“ alustas Venemaal, traditsioonilise režiiteatri ühel kodumaal, lääne teatrimõttel rajanevaid improetendusi 2005. aastal ja on tänaseks osalenud enamikul juhtivatest improteatri festivalidest Euroopas.

Koos mängitakse Ida-Virumaal kaks etendust eesti ja vene keeles, 3.augustil kell 17 Avinurme Kultuurikeskuses ja 5.augustil kell 19 Mäetaguse Kultuurikeskuses.

Ühisetendustel astuvad publiku ette Rednar Annus, Virko Annus, Piret Tatar ja Erki Aule (Eesti Improteater) ning Sergei Sobolev ja Andrei Sidelnikov (Teatr05, Sankt Peterburg). Kuna muuhulgas tähistatakse 100. avaliku improetenduse toimumist Eestis, on mõlemad etendused publikule tasuta.

Toimetaja: Tiiu LaksHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: