Näitus "Kahest neljani" kujutab vanemate ja laste suhteid maalis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mara Ljutjuk'i isikunäitus
Mara Ljutjuk'i isikunäitus "Kahest neljani” Autor/allikas: Hobusepea galerii

Täna kell 17.00 avatakse Hobusepea galeriis Mara Ljutjuk'i (1978) isikunäitus "Kahest neljani”.

Mara Ljutjuk jutustab lugusid läbi groteski ja surmtõsiduse, tema lood on vahel lausa ehmatavalt otsesed. Intensiivse suhtlejana ja kriitilise enesevaatlejana huvitab Marat inimese sees ja inimeste vahel toimuv ka kunstis. Modellidena kasutab kunstnik tihti ennast ja oma lähedasi, muutes seeläbi esitatu veelgi isiklikumaks, kirjutab Hobusepea galerii tutvustuseks.

Lisaks on mainitud, et viimased viis aastat on kunstnik tegelenud peamiselt pere loomise ja laste kasvatamisega. Seekordse näituse teemaks vanemate ja laste vahel toimuv. Kuna perekond on ühiskonna algrakuke, võib kunstniku esitatud peresiseseid võimu- ja manipulatsioonimänge soovi korral peegeldada ka laiemale tasandile. Avataval näitusel on eksponeeritud neli maali Marale juba iseloomulikuks saavas värvi- ja vormikeeles.

„Oma elust viimased viis aastat olen teinud lähemat tutvust ütlusega “veri on paksem kui vesi“. Alguses oli meid kaks ja nüüd on meid kokku neli. Uued olukorrad, küsimused ja vastused on olnud tihtipeale kummaliselt vastuolulised või ootamatud,“ ütleb kunstnik näituse teemade kohta.

Mara Ljutjuk on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala bakalaureuseõppe ja kaitsnud magistrikraadi EKA õpetajakoolituse erialal. Näitusel osaleb aastast 2000 ning on nii Eesti Kunstnike Liidu kui ka Eesti Maalikunstnike Liidu liige.

Näitus jääb avatuks kuni 11. augustini 2014.

Toimetaja: Maria Helen Känd

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: