Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Seenelkäigu" režissöörilt tuleb uuel aastal uus film

Rain Tolk ja Jan Uuspõld
Rain Tolk ja Jan Uuspõld "Luurajas ja luuletajas" Autor/allikas: Allfilm

Toomas Hussaar, kelle eelmiseks linateoseks oli ülimenukas "Seenelkäik", teeb tööd uue mängufilmiga "Luuraja ja luuletaja".

Nagu "Seenelkäik", on ka "Luuraja ja luuletaja" on Hussari enda kirjutatud ning lubab sama palju põnevust ja kohmetuid olukordi.

Alkohoolikust luureametnik Gustav Tuki üksluisesse ellu sekkub ootamatult kaunis mustlanna, kellesse ta armub. Paraku osutub naine Vene agendiks. Armunud mehe mõistust hägustab lisaks ka luuletaja Miku Tähni maailmakäsitlus, kus puuduvad säärased vaba vaimu pärssivad mõisted nagu distsipliin, kord ja riigitruudus. Gustav võtab end kokku ja otsustab hüljata mustlanna, kuid luureteenistus peab otstarbekaks kuramaaži jätkamist. See viib asjaosalised igakülgsesse ummikseisu, sest lojaalsus nõuab ohvreid.

Uue filmi operaatoriks on taas Rein Kotov ja produtsendiks Ivo Felt, stuudio on Allfilm.

"Luuraja ja luuletaja" jõuab vaatajateni 2015. aastal.

Samuti on Hussaril arenduses tõestisündinud loo ainetel loodud stsenaarium "Paradiisiväravad", mille tegevus toimus 60ndate alguse Eestis. Võimeka miilitsaohvitseri Feliksi elu on lootusetult ummikusse jooksnud. Olmemuredest tüdinuna otsustab Feliks oma probleemid lahendada ühe teoga: ta korraldab suurejoonelise miljoniröövi, esimese terves Nõukogude Liidus. Suur varandus ei too aga Feliksile kauaigatsetud õnne ning vastutusest pääsemine muutub aina ahtamaks.

Toimetaja: Tiiu Laks

Allikas: Allfilm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: