Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Marge Monko avab isikunäituse

Nimeta fotogramm #3, 2014. Mustvalge fotopaber, 25x35cm
Nimeta fotogramm #3, 2014. Mustvalge fotopaber, 25x35cm Autor/allikas: Marge Monko

Neljapäeval 7. juulil avatakse Tallinnas Hop galeriis Marge Monko isikunäitus “Sina / You”.

Marge Monko lõpetas 2008. aastal fotograafia magistriõppe Eesti Kunstiakadeemias. Alates 2013. aastast osaleb ta kahe-aastases postakadeemilises programmis HISK (Higher Institute for Fine Arts) Gentis, Belgias.

Monko töötab peamiselt foto- ja videomeediaga ning kasutab nii dokumentaalseid kui lavastuslikke elemente. Kunstniku, kelle loomingu võtmeteemaks on naise positsioon ühiskonnas, viimase aja tööd lähtuvad iha ja romantilise armastuse representatsioonidest kultuuris ning vaatlevad nende mõistete sõltuvust ühiskondlikust taustsüsteemist.

Marge Monko on esinenud soolonäitustega Tartu Kunstimuuseumis, Soome Fotograafia Muuseumis ja Viini moodsa kunsti muusemis Mumok, kus oli kuni selle aasta veebruarini üleval tema isikunäitus "Kuidas kanda punast?". Alates 2004. aastast on ta osalenud grupinäitustel Eestis ja välismaal, muuhulgas ka kaasaegse kunsti biennaalil Manifesta 9, 2012. aastal Gentis, Belgias. 2012 aastal oli Monko üks Köler Prize 2012 nominentidest ning samal aastal Henkel Art Awardi laureaat.

Marge Monko isikunäitus "Sina / You" on Hop galeriis avatud 7. juulist kuni 26. augustini.

Hop galerii on avatud: N -T 11.00 -18.00 ja asub aadressil Hobusepea 2, Tallinn.

Toimetaja: Tiiu Laks

Allikas: Hop galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: