Kodumaine plaadifirma Õunaviks ilmutab esimese vinüülplaadi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pastacas & Tenniscoats
Pastacas & Tenniscoats "Yaki-Läki" Autor/allikas: plaadiümbris

15. augustil teeb kodumaine indie-muusika plaadifirma Õunaviks vinüüliplaadidebüüdi - ilmub Pastacas & Tenniscoats ühisalbumi "Yaki-Läki" remikside LP "Yaki-Läki Versions".

Leibeli vedaja Villem Valme möönab kultuur.err.ee'ĺe, et tema jaoks on tegu murrangulise või märgilise ettevõtmisega. Kultuuriportaal palus Villem Valmel kommenteerida, kas tuli kaua iseendaga heidelda enne, kui otsus vinüüli peale minna tehtud sai või oli see lihtsalt esimene sobiv vinüülformaadi materjal?

"Soov ja kaalumine vinüülidele üle minna kestis aastaid. Kui sobivat materjali oleks juba varemgi olnud, siis rahaliste kaalutlustega jõudsin niikaugele pärast möödunud sügisel ilmunud Pastacas & Tenniscoats "Yaki-Läki" CDd, mis kõigi näitajate poolest sai vägagi sooja vastuvõtu, kuid CD müügis oli tunda tagasilangust. Kui see majanduslikult ka enam mõttekas pole, miks siis üldse! Seni oli see peamine põhjus, miks eelistada CDd vinüülile."

Valme möönab, et majanduslikud riskid on vinüüle välja andes küll tunduvalt suuremad, aga "mängu ilu korvab selle kõrge kaarega."

"Eks kevadeks on selge, kas olen juba kahe esimese vinüüliga pankrotis või saab edasi lustida," muigab Valme, kes peale "Yaki-Läki Versions" LP üllitab sügisel veel ka kodumaise artisti cirkli debüütalbumi "Fables of a Faraway Land."

Suures pildis näeb Valme aga plaadifirmade rolli täispika albumi kui formaadi väärtustamisel ja elushoidmisel ja vinüül tundub füüsilise kandjana "aina ainuõigem."

"Kardan, et kui füüsiline plaat üldse kaob, hääbub ka albumi formaat ja see kahjustaks artistide ja lõpuks kogu helikunsti arengut, " räägib Valme," album on artistidele ikkagi oluline verstapost, mille nimel ja abiga enda loomingulist teed kujundada."

Pastacas & Tenniscoats ühisalbumi "Yaki-Läki" remikside LP "Yaki-Läki Versions".

Vigurmuusikameistri Pastaca ja Jaapani maheduo Tenniscoatsi lugudest tegid oma versioonid Eesti artistid Imandra Lake, Galaktlan, Epifolium, TaaviTulev ja Juhan Vihterpal. Jaapani tiiba esindavad Tenniscoatsiga ennegi tihedalt koostööd teinud muusik Daisuke Namiki ning Berliinis resideeruv Jaapani-Inglise duo Fleckfumie. Käpad on külge pannud ka autorid ise: Pastacas tegi algselt instrumentaalloost "Mizukiri" vokaaliga kaveri "Kuu peal ära uisuta" ning Tenniscoats mitmekihilise sulami kahest algseltimprovisatsioonina sündinud loost.

Plaadi ümbrist kaunistavad taaskord Pastaca enda ehk Ramo Tederi joonistused, igale plaadile on Ramo kirjutanud ka seerianumbri koos paari värske kuusepuuga (liigub ka üksikuid seentega eksemplare). Kokku tuleb müügile 222 koopiat, neist osa Jaapani turul. Oktoobris ilmub "Yaki-Läki Versions" Jaapanis ka CD-na, taaskord plaadifirma Afterhours alt. Limiteeritud koguses tuleb Jaapanis toodetud CD-sid müügile ka Eestis.

Plaadi ilmumist Eestis tähistatakse Pastaca kontserdiga 15. augustil Tallinnas Müürilehe festivalil ning pärast väikest pausi Pastaca ja Galaktlani kontserdiga 17. oktoobril Tartus Uues Teatris.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: