Vanemuise väike maja avatakse peale pikka remonti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vanemuise teatri väike maja
Vanemuise teatri väike maja Autor/allikas: PM/Scanpix Baltics

Vanemuise teatri väike maja on viimase nelja aasta kestel toimunud renoveerimistöödega saanud lõpuks uue ilm nii seest kui väljast.

Uksed avatakse pidulikult 25. augustil, mil teatrijuht Toomas Peterson avab ka Vanemuise 145. hooaja, teatab teater Vanemuine.

Väikese maja remondivajadus tekkis juba 2000-te alguses, sest maja oli amortiseerunud ja ebatõhus ventilatsiooni- ja küttesüsteem ei võimaldanud publikule mugavat teatrisviibimist. Konkreetselt hakkas remondi hädavajalikkusest rääkima toonane teatrijuht Aivar Mäe, finantseeringute leidmiseni jõuti reaalselt aga alles aastal 2010, mil teatrit juhtis praegune kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene.

2010. aastal sai alguse intensiivne projekteerimise protsess ning aastal 2012 algas Riigi Kinnisvara AS-i, projektijuhtimisel hoone energiatõhususe parandamine. Maja soojustati, katus vahetati ning kütte- ja ventilatsioonisüsteemi renoveeriti. Seda projekti rahastati Jaapani riigile CO2 saastekvootide müügist laekunud vahenditest. Paralleelselt finantseeris teater omavahenditest tuletõkke tsoonide välja ehitamist, et viia hoone vastavusse Päästeameti nõuetele. Peamine töövõtja oli Eviko AS.

2013. aastal remonditi ja möbleeriti teatri lavatagused ruumid. Töid finantseeris Vanemuine oma eelarvest. Ehituse peatöövõtjaks oli E&G OÜ.

Tänavu suvel renoveeriti ülejäänud majaosa. Suurel määral on muutunud kogu publiku kuluaaride ja ovaalsaali kontseptsioon, saalis on uued põrandakatted ja vastrenoveeritud saalitoolid. Töid teostas RIITO Ehituse AS.

2013. ja 2014. aastal tehtud tööd toimusid Kultuuriministeeriumi ehk riigieelarve toel. Ühtekokku läks kogu maja renoveerimine maksma ligikaudu 3 miljonit eurot.
Väike maja on renoveeritud nii seest kui väljast arhitekt Raul Vaiksoo projektide järgi.

Väikese maja valmimisele kaasaaitajate tänuüritus toimub esmaspäeval, 25. augustil kell 16, millele järgneb selle hooaja esimese uuslavastuse „Armastan! Armastan! Armastan!“ esietendus Sadamateatris algusega kell 19.

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Vanemuine

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: