Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arhitektid näevad EKA uues hoones raamistikku uute teoste sündimiseks

Eesti kunstiakadeemia (EKA) uue hoone projekteerib kooli vilistlastest koosnev arhitektuuribüroo Kuu Arhitektid. Äsja EKA lõpetanud arhitektide mõtteis on uus hoone kui raamistik uute teoste sündimiseks.

Praegu käib Kotzebue tänava hoones Suva sokivabrikus veel kiire sukkade ja sokkide valmistamine, kuid aastaks 2016 peaks aga seal tööd alustama juba EKA täies mahus. Arhitektuurikonkursi võitjad tuvustasid "Aktuaalsele kaamerale" hoonekavandit.

"Võiks öelda, et hoov on uue kunstiakadeemia hoone puhul meie nägemuses selline välisõhuga hoone südamik, kus võivad leida aset kõik võimalikud sündmused. Kui vaatame seinast tahapoole, siis see on uue kunstiakadeemia siseringluse telg, siia meie pea kohale tuleb galerii," tutvustas arhitekt Joel Kopli.

Võidutöö jätab ajaloolise Suva sukavabriku hoone puutumata. Võistluse tingimused seda otseselt ette ei näinud.

"See oli eelkõige meie enese taotlus, et neid erinevaid kihte välja puhastada ja anda juurde nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik," selgitas arhitekt Koit Ojaliiv.

"Eesmärk ei olnudki luua uut teost, vaid luua raamistik mingite teoste sündimiseks nagu kunstikool meie nägemuses peaks olema," lisas arhitekt Juhan Rohtla.

Žüriile meeldis see, kuidas võidutöös oli vana, keerulise ülesehitusega tööstushoone saanud lihtsa logistilise jaotuse.

Žürii liige, arhitekt Toomas Tammis kinnitas, et uude EKA hoonesse mahuvad kõik osakonnad. Ruumi saab kool vana majaga võrreldes juurde - kokku on kasutada 12 000 ruutmeetrit netopinda.

Sukavabrik kolib hoonest välja aasta lõpuks, siis algab projekti koostamine ja suvel, kui on lõppenud riigihange ehitaja leidmiseks, selgub ka uue hoone lõplik maksumus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: