Eesti Rahvusraamatukogu osaleb Läti "Valguse palee" avamisel

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti Rahvusraamatukogu direktor Janne Andresoo, Läti Rahvusraamatukogu direktor Andris Vilks, Leedu Rahvusraamatukogu direktor Renaldas Gudauskas. Autor/allikas: Teet Malsroos

Homme, 29. augustil toimub Läti Rahvusraamatukogu uue hoone „Valguse palee“ pidulik avamine, kus osalevad Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo ja arendusjuht Raivo Ruusalepp.

Läti Raamatukoguhoone avamispidustused kestavad juba ning kulmineeruvad 29. augustil piduliku tseremooniaga.

„Läheme rõõmuga kolleegidele õnne soovima, mäletades hästi ka Eestis 20 aasta eest valitsenud emotsioonidetulva, kui avati Tõnismäel asuv raamatukoguhoone,“ ütles Janne Andresoo. „Ka meie sisulises koostöös on oodata uudiseid seoses Baltimaade rahvusraamatukogude memorandumiga, mis allkirjastati sel kevadel. Koostööleppe alusel asusime ühiselt tööle selle nimel, et laiendada piiriüleselt kasutajate ligipääsu teadmistele ja informatsioonile nii digitaalses kui ka füüsilises ruumis.“

Eesti Rahvusraamatukogu Tõnismäel asuv spetsiaalselt raamatukogule projekteeritud hoone ehitati aastatel 1985-1993 ning see jääb ka pärast Läti Rahvusraamatukogu valmimist suurimaks raamatukoguks Baltimaades. Sarnaselt Eestile ulatub ka Läti Rahvusraamatukogu saamislugu 1980ndatesse.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: