Genialistide klubi rõõmustab publikut nüüdsest kvaliteetse heliga ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Möödunud aastal võitis Tartu linna kaasava eelarve rahvahääletuse, idee investeerida kultuurikvartali esitlustehnikasse. Kultuurikvartalist esimesena korraldas linn hanke Genialistide klubi helitehnika ostuks.

45 600 euro eest sai Genialistide klubi väga kvaliteetsed kõlarisüsteemi ja helipuldi. Klubi programmijuht Ahto Külvet ütles, et see on klubi jaoks täiesti uue heliajastu algus, seda nii publikule kui ka esinejatele. "Seda peab oma kõrvaga kuulma, see vahe on üüratu. Kui varem tuli meil helikraanist umbes tomatimahla, siis praegu tuleb allikavett. Kui siin on kontsert, siis inimesed saavad ka omavahel rääkida, sest see heli on nii puhas," rääkis Külvet "Aktuaalsele kaamerale".

Lisaks madalale müratasemele on uuel tehnikal ka äärmiselt väike moonutus, mis muudab kõlaritest tuleva heli väga tõetruuks. Uus helipult annab Genialistide klubis ka muusika salvestamise võimaluse. Ahto Külveti sõnul toob uus tehnika ka uusi esinejaid, sest varem tuli ette olukordi, kus bändid kehva helitehnika tõttu sinna lihtsalt esinema ei tulnud.

Linna investeeringust saavad tartlased esmakordselt osa täna õhtul, kui Genialistide klubi sünnipäeval paneb uue helitehnika proovile teiste seas ka J.M.K.E. Sünnipäevapidu jätkub ka homme, kui uut tehnikat katsetavad Argo Vals ja Veljo Runneli loodushäälte programm.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: