Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kultuuriportaal kandis üle Carlo Ginzburgi loengu Tallinna Ülikoolis

{{1411123552000 | amCalendar}}
Carlo Ginzburg.
Carlo Ginzburg. Autor/allikas: Wikipedia

Tallinna Ülikoolis andis loengu üks tänapäeva mainekamaid ajaloolasi Carlo Ginzburg, kelle mitmed teosed on ilmunud ka eesti keeles. Loengu juhatas sisse Marek Tamm.

Ginzburg saabus Tallinna kahepäevasele intensiivseminarile "Truth and Proof" (Tõde ja tõend) alapealkirjaga "Thinking Historically with Carlo Ginzburg" (Mõeldes ajalooliselt koos Carlo Ginzburgiga"). Seminar leiab aset 19. ja 20. septembril Tallinna Ülikooli, Eesti Humanitaarinstituudi ja Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooli korraldamisel.

Mõeldud on seminar eelkõige erinevate kultuuriteaduste doktori- ja magistriõppe tudengitele. Maailma üks mõjukamaid ja originaalsemaid ajaloolasi aitab vastust leida tänapäeva kultuuriajalugu puudutavatele küsimustele. Seminar koosneb loengutest ja aruteludest ning on suunatud muuhulgas tõe ja tõendi keerulistele suhetele, võttes aluseks nii ajalooteaduslikud kui epistemoloogilised lähtekohad.

Esimese päeva loeng (19. septembril kell 16.15) on avatud publikule ning see kanti üle kultuuriportaalis. Ginzburgi loengu "Schema and Bias: A Historian’s Reflection on Double-Blind Experiments" (Skeemid ja kallutatus: Ajaloolase tähelepanekuid topeltpime uuringutest) juhatab sisse dr. Marek Tamm kell 16. Huvilised on oodatud Tallinna Ülikooli Uus-Sadama 5 ruumi M-134. Loengule järgneb arutelu.

Carlo Ginzburg (sündinud Torinos 1939) on California ülikooli emeriitprofessor ning paarikümne raamatu autor. Mahuka ja avara teadustegevuse seas on ta keskendunud Euroopa varauusajale.

Eesti keeles on temalt ilmunud raamatud "Juust ja vaglad: ühe 16. sajandi möldri maailm" (Tallinn: Varrak, 2000) ja “Ajaloo ööpoolel. Nõiasabati lahtimõtestamine” (Tallinn: Kirjastuskeskus, 2009) ning artikkel "Ajalugu, retoorika, tõendus" (Tuna 4/2003, lk. 100-118). Tema tähtsamate teoste hulka kuuluvad ka "Clues, Myths and the Historical Method" (1989), “Threads and Traces: True, False, Fictive” (2012).

Ginzburgi külastuse ajaks annab Tallinna Ülikooli Kirjastus välja tema raamatu “Ükski saar pole saar. Neli pilguheitu inglise kirjandusele globaalsest vaatenurgast” eestinduse (tõlkija Aet Varik). Raamatu esitlus järgneb Ginzburgi avalikule loengule.

Vaata lähemalt siit.

Sündmus toimub koostöös Kultuuriteaduste ja Kunstide doktorikooli ning Euroopa Sotsiaalfondiga.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: