Arvustus. Sügisene Jazzkaar alustas värskelt ja värviliselt

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tropics Sinilinnus Sügisjazzi avakontserdil Autor/allikas: Rene Jakobson/Jazzkaar

Sügisjazzi avas laupäeva õhtul briti elektroonilise muusika bänd Tropics, kellele Tallinna kontsert jäi mõneks ajaks viimaseks, et keskenduda vahepeal oma teise albumi salvestamisele.

Tropics oli džässifestivali avabändiks sobilik valik. Klubimuusikalik suund tõmbab pikalt kestva džässipeo hooga käima ning festivali raamistik toob kohale ka seinast seina ulatuvat publikut - kes tulid avastama midagi uut, kes nautima midagi tuttavlikku. Ja kuigi Tropics kõnnib enamvähem sama rada, mis näiteks James Blake ja Chet Faker, on Chris Wardi veetava projekti kõla kõvasti džässilikum. Seda eriti klahvpillipartiide kohapealt.

Ei mäletagi, et oleks kunagi varem nii noort välismaa bändi Jazzkaare laval näinud. Lisalugu nõudnud publik sai instrumentide taha naasnud bändilt teada saladuse, et tegelikult neil rohkem lugusid ei olegi, mistõttu nad kontserdi avaloo juurde naasid. Ja hea oligi. Kontserdi esimeses pooles tundus heli koguaeg paigast ära olevat - kas peksid trummid Sinilinnu väikesel laval üle või polnud vokaali eriti kuulda. Kuid rütmi see ei seganud ja rütm oli see, mis Jazzkaare kontekstis Tropicsit defineeris - see oli tantsumuusika.

Mida kinnitas veel kord ka nende valitud kaver - Four Teti "128 Harps". Four Teti taga peituv Kieran Hebdengi on elektroonilise tantsumuusika üks tähti, kes teinud koostööd mitmete džässmuusikutega, kuid kelle looming kõlab eelkõige klubilikult.

Õhtu kindlad hitid olid ava- ja lõpulugu "Home & Consonance", "Popup Cinema" ja "Don't You Know", mis kõlasid ka kõige lihvitumalt. Chris Wardi vokaal oli sundimatu ja kaunis, andes oma lakoonias teed klahvidele ja rütmile. Lugude üleüldinegi kõla oli harmooniline, pehme ja lounge'ilik, aga hoog kuulus kokku tantsupõranda vibreeriva pinnaga.

Publik võttis trio vastu ülimalt soojalt, niiet bänd isegi tundus sellest üllatunud olevat. Minagi loodan, et Tropics tuleb uue plaadi lugudega tagasi Tallinna, sest suund on õige.


Foto: Rene Jakobson/Jazzkaar


Foto: Rene Jakobson/Jazzkaar


Foto: Rene Jakobson/Jazzkaar


Foto: Rene Jakobson/Jazzkaar


Foto: Rene Jakobson/Jazzkaar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: