VAT teater tõi lavale Ibseni värssdraama

Foto: ERR

.VAT Teater tõi täna publiku ette Norra näitekirjaniku Henrik Ibseni näidendi „Brand" Ingo Normeti lavastuses.

Tegemist on teose esmatõlkega eesti keelde. Ühtlasi avab VAT Teater sellega oma uue hooaja, mille üheks märksõnaks on ka koostöö Drakadeemia loovkirjutamiskooliga, vahendas "Aktuaalne kaamera"

Lavastaja Ingo Normet on soovinud Henrik Ibseni "Brand" lavastada juba pikemat aega ja pakkunud seda välja ka erinevatele teatritele, kuid seni ei ole keegi soovinud seda tükki ette võtta.

"Ma olen sellega tegelenud õige mitu aastat - mul on hea meel, et tõlkijad Sigrid Tooming ja Paul-Eerik Rummo võtsid seda tõlkida, kusjuures sel hetkel ei teadnud keegi,mis teater seda teeb, kes seda kõike rahastab, kuidas see kõik toimub," rääkis Ingo Normet.

Nüüd toob aga VAT Teater selle loo lavale. Nimiosa mängib Ivo Uukkivi Draamateatrist.

"Lugu räägib ühest vaimulikust Brandist, kes tahab maailma muuta, kes tahab olla äärmuslik - tema loosungiks on "Kõik või mitte midagi"," ütles Normet.

VAT Teatri 28. hooaja alustuseks ühendasid VAT Teater ja eestimaise näitekirjanduse arendamisele pühendunud Drakadeemia loovkirjutamiskool oma jõud. Koos võetakse sihiks parandada ja arendada noorte kirjutamis- ja loo jutustamise oskust.

"Meil on üks projekt näiteks, millega me alustame, on "Lavaproov", kus noored lootustandvad autorid saavad olla proovis koos näitlejatega ja lavastajaga ning saada aktiivset tagasisidet, kuidas see lugu areneb, sest see on üks oluline asi autoritele. Sest sa võid kodus kirjutada, aga kui sul ei ole õrna aimugi, kuidas näitleja seda loeb või kuidas lavastaja seda loeb, siis tekivad seal need probleemid," rääkis Drakadeemia loovjuht Mihkel Seeder.

"Lavaproovi" pilootesitlus toimub 21. oktoobril.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: