Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Urve Tiidus: Vaba Lava aitab väiketeatritel laiema publikuni jõuda

Urve Tiidus.
Urve Tiidus. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Täna, 19. septembri õhtul avab Tallinnas oma uksed uut tüüpi teatrikeskus Vaba Lava, mis pakub lavaruumi ja tugiteenuseid eeskätt väiketeatritele ja vabatruppidele.

Kultuuriministeerium plaanib toetada Eesti teatripilti rikastavat ettevõtmist aastate jooksul ligi miljoni euroga.

„Vaba Lava on täiesti omalaadne nähtus Eesti kultuuripildis,“ ütles kultuuriminister Urve Tiidus, lisades, et etenduskeskuse avamiseni on viinud loogiliste sammude jada.

„Eestis on aasta-aastalt enam vabatruppe ja luuakse teatriprojekte, mis pole seotud statsionaarse loomuga teatrimajadega. Etenduse lavaletoomiseks on aga enamasti vaja tingimusi, mida on väljastpoolt teatrimaju raske leida. Alates tänasest täidab selle lünga Vaba Lava etenduskeskus. Usun, et uus keskus köidab Eesti vägagi teatrilembese publiku tähelepanu.“

Kultuuriministeerium peab oluliseks Vaba Lava tegevust Eesti teatrimaastiku arendamisel ja mitmekesistamisel. Ministeerium on toetanud SA Vaba Lava alates 2013. aastast ning plaanib riigieelarve võimalusi arvestades jätkata seda kuni 2019. aastani, investeerides etenduskeskusse selle aja jooksul 952 000 eurot.

Vaba Lava on etenduskunstide keskus, mille eesmärk on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui ka kõikvõimalike tugiteenuste näol. Teatrikeskuse loomingulise poole eest hoolitsevad kaks kuraatorit, kes valivad ideekonkursile laekunud taotluste põhjal teatrikeskuse põhiprogrammi. Esimesed kuraatorid on Oleg Lojevski ja Madis Kolk.

Vaba Lava teatrikeskus asub Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus, hoone arhitektuurilise lahenduse autor on Allianss Arhitektid OÜ.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Kultuuriministeerium

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: