Liina Siib ja Jaana Kokko avavad oma arhiivid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaader Jaana Kokko videost
Kaader Jaana Kokko videost Autor/allikas: Hobusepea

Hobusepea galeriis on avatud Liina Siibi ja Jaana Kokko ühisnäitus „Meie isiklikud arhiivid“. Täna kell 18.00 toimub Hobusepea galeriis vestlusring kunstnikega.

"2012. aasta septembris alustasime dialoogi ühise kunstiprojekti teemal. Olime mõlemad läbi vaatamas oma fotoarhiive ja esile kerkis küsimus: Kas ja kuidas võiks meie kogud laiemat huvi pakkuda?

Tuli välja, et teemad, mis meid huvitasid 10-15 aasta tagasi, on aktuaalsed suures plaanis ka täna. Arhiivimaterjale läbisid teemad nagu naiseks olemine, perekond, identiteet, õiglus ja normatiivsus ja ruumipraktikad kaasaegse ühiskonna taustal läbi erinevate vaatenurkade.“

Jaana Kokko (Soome) filmi “Sadam” aluseks on mustvalge foto, mille ta tegi Tallinna Kalasadamas 1999. aastal. Fotol olev modell on naine nimega Niina endises nõukaaegses tehases. Täna on selle koha peal tühjus, hooned on lammutatud, elanikud on lahkunud ja ehitusplats ootab uute luksuskorterite ehitamist. “Sadam” (2014, 30 min.) käsitleb naise elu kaasaegses ühiskonnas, vastavalt ajaloolisele ettekujutusele ideaalsest naisest. Vormilt võiks film olla dokumentaal-essee.

Liina Siibi (Eesti) installatsioonis „Parema käega kirjutamine vasakukäelistele“ ilmub arhiiv fiktsiooni või unenäona hariduslikus ruumis. Tema isiklik suhe piltide kollektsiooniga areneb edasi subjektiivseks pedagoogikaks, milles mõtestatakse kujutisi ümber autori enda hariduse kontektis. Formaalselt jagunevad kujutised erinevatele õppematerjalidele nagu näiteks kooliõpikud ja –vihikud, vastavalt „klassiruumi“ retoorikale. Piltide valik põhineb heterotoopia mõistel, mida tõlgendatakse reflektsiooni ruumina. Omal moel võib ka kooliõpikuid võtta kui teatud sorti peegleid.
Näitus jääb avatuks 29. septembrini 2014.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Hobusepea galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: