Loomemajanduskeskuses avatakse Tartu noore kunsti oksjoni näitus ({{commentsTotal}})

Peeter Talvistu
Peeter Talvistu Autor/allikas: FB

Tartu Loomemajanduskeskuses läheb lahti järjekordne Tartu noore kunsti oksjoni näitus. Kunstihuvilistel on võimalik oktoobri alguses toimuval oksjonil omandada nii maastikke, abstrakte, tänavakunsti, fotot, skulptuuri kui isegi üks lapitekk.

Näitusel eksponeeritakse 52 tööd, mis on enampakkumisel 9. oktoobril toimuval Tartu noore kunsti oksjonil samaaegselt nii saalioksjonina kui ka veebioksjonina Osta.ee keskkonnas. Lisaks saab 22 tööd, mis lähevad enampakkumisele vaid veebis, vaadata Tartu Kunstikoolis (Eha 41) seintel.

Loomemajanduskeskuse eestvedamisel korraldatavale kümnendale Tartu noore kunsti oksjonile esitati sel aastal 170 tööd enam kui 100 kunstnikult, millest enampakkumisele valisid Tartus ja Tallinnas tegutsenud valikukomisjonid 74 tööd 55 noorelt kunstnikult.

Tartu komisjoni juhtinud kunstiteadlase Peeter Talvistu sõnul oli oksjonile esitatud tööde valik taaskord mitmekesine. „Kõik on nii nagu ühel heal oksjonil olema peab: on maastikke, abstrakte, tänavakunsti, fotot, skulptuuri ja üllatuslikult isegi üks lapitekk.“

Kümnes Tartu noore kunsti oksjoni toimub 9. oktoobril kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) Tartu ettevõtlusnädala raames. Lisaks näitustele saab kõikide oksjonitöödega alates 25. septembrist tutvuda ka veebikataloogis.

Oksjonitöid valisid Tartus Indrek Grigor Tartu Kunstnike Liidust, Kadi Kreis Tartu Kunstikoolist, Peeter Talvistu, Hanna-Liis Kont ja Julia Polujanenkova Tartu Kunstimuuseumist. Tallinnas olid komisjonis Merilin Talumaa Eesti Kunstiakadeemiast, Marika Agu Tartu Kunstimuuseumist, Kadri Laas Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusest, Reigo Kuivjõgi Tartu Loomemajanduskeskusest ning ettevõtja ja kunstisõber Riivo Anton.

Näituse avamine Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) toimub kolmapäeval, 24. septembril kell 18.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: TLKHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: