Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Klassikaraadio muusikaviktoriini osalejad tundsid hästi Veljo Tormist

Klassikaraadio Muusikapäeva e-viktoriin
Klassikaraadio Muusikapäeva e-viktoriin Autor/allikas: ERR

Klassikaraadio ja Eesti Muusikanõukogu korraldasid rahvusvahelise muusikapäeva puhul e-viktoriini, kus muusikasõbrad said oma teadmised proovile panna. Kokku osales viktoriinis 607 inimest, 57 protsenti neist täiskasvanute kategoorias, 36 protsenti õpilaste ja seitse protsenti muusikute kategoorias.

15 küsimuse vastused olid valikvariantidega, küsimuste seas oli ka helililisi äraarvamisi, foto äratundmise küsimus ja videoküsimus. Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Tederi sõnul olid raskemad küsimused seotud helifaili kuulamisega. Need olid ka ainsad küsimused, mida oli keeruline nii-öelda guugeldada.

Kõige lihtsamaks osutus viktoriini esimene küsimus, 91 protsenti vastanutest teadis, et Haapsalus on Pjotr Tšaikovski pink. Viktoriini raskeim oli üllatuslikult viimane küsimus eestikeelse repertuaari kohta I üldlaulupeol 1869. aastal. Enamik pakkus vastuseks kaks laulu, kuid tegelikult olid kõik esitatud laulud eestikeelsed. Vaid 20 protsenti vastas sellele küsimusele õigesti.

Keeruliseks osutus ka küsimus, kes loetelus antud muusikutest (Maarja, Smilers, Uno Loop, Jaak Joala, Tanel Padar & The Sun) on salvestanud kõige rohkem kauamängivaid heliplaate. Enamik pakkus Jaak Joalat, kellel on loetletuist kõige rohkem salvestusi, kuid ilmunud vähe albumeid. Õige vastus sellele küsimusele on Smilers 12 albumi ja kontsert-plaadiga.

Küsimusele, miks on hävinud osa vanemas eas kurdiks jäänud Beethoveni kõnevihikutest, pakuti peamiselt vastuseks, et Beethoven viskas need depressioonihoos ahju, kuid tegelikult põletas need Beethoveni abiline Anton Schindler, kes soovis ilustada geniaalse helilooja imidžit ning kõrvaldada ennast puudutavaid märkmeid.

Hästi tunti ära Veljo Tormise noorpõlvefoto, kuid pakuti ka, et tegemist on Gustav Ernesaksaga. Rõõmu tegi, et kuulajad teadsid hästi Klassikaraadio saate “Da capo” kohta käiva küsimuse õiget vastust ning tundsid hästi Arvo Pärdi loomingut.

Kõigile 15 küsimusele ei vastanud õigesti mitte üksi osalenutest, kuid 189 inimest (31 protsenti) sai kümme punkti või enam. Enam õigeid vastuseid tuli muusikute kategoorias, kuid oli ka väga tublisid 10-aastaseid osalejaid, kes said palju punkte.

Iga kategooria paremate seast loositi välja auhinnad, täiskasvanute kategoorias saavad auhinna Margit Brückel, Maiu Linnamägi ja Mai-Liis Pukk, õpilaste kategoorias Taavi Orro, Haljala Gümnaasiumi 6a klass ja Katri Elias.

Haljala 6a klassi õpetaja Mari Kaasik ütles, et õpilased ootasid viktoriini suure põnevusega ja see oli nende muusikatunni osa ning seda lahendati terve klassiga ühiselt.

Muusikute kategoorias pälvivad auhinna Helerin Lehtla, Kadri Rehema ja kodanik Noodla. Lisaks loosis Klassikaraadio välja kaks auhinda kõikide osalejate vahel, loosiõnn naeratas Siim Toomile ja Renna Vaikmaale.

Klassikaraadio toimetus ja viktoriini korraldusgrupp on väga rõõmsad rohke osavõtu üle ja ootavad kõiki järgmise aasta muusikapäeval taas viktoriini tegema! Küsimusi ja õigeid vastuseid näeb SIIT.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: