Linnateatris esietendub Ameerika õnneotsijate lugu   ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Linnateatri Hobuveski laval saab alates homsest kaasa elada kahele sõbrale, kes 1930ndate Ameerikas üritavad natuke raha koguda - nende unistuseks on omaette elama asuda. Lavastus on valminud John Steinbecki jutustuse "Hiirtest ja inimestest" ainetel.

1930ndate suure majanduskriisi aegu saabuvad ühte Ameerika rantšosse tööle kaks sõpra - George ja Lenni, kes soovivad veidi raha koguda ja omaette elama asuda. Aga isegi parimad kavatsused võivad luhtuda. Selles Lõuna-California rantšos pannakse inimloomus proovile kõige suhtes, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lavastaja Vallo Kirs ütles, et Steinbeck on hästi lahti kirjutanud inimloomuse kui sellise. "See maailm on siin justkui päris maailma miniatuur ja me oleme kõik justkui esindatud. Ta peegeldab väga hästi inimloomust ja kirjeldab neid inimesi väga tõetruult. Kõik püüdlevad oma unistuste poole. See on üks selle materjali läbivaid teemaisd."

Lugu ei ole Steinbecki originaaliga võrreldes ajateljel liigutatud just seetõttu, et seal hargnevad inimsuhted on ajastuülesed.

"Hiirtest ja inimestest" on lavastaja Vallo Kirsi esimene töö Linnateatris ja tema sõnul on just Hobuveski lava ideaalne koht selle konkreetse loo jaoks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: