Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uuendusmeelseid eurooplasi tunnustavas New Europe 100 nimekirjas on seitse eestlast

Teele Pehk
Teele Pehk Autor/allikas: youtube.com

Nimekiri New Europe 100 on mõeldud tunnustamaks Kesk- ja Ida-Euroopa isikuid ja rühmitusi, kes muudavad maailma oma uudsete ideede ja lahendustega. Nimekirja peavad Poola mõtte- ja teokoda Res Publica, Google, Financial Times ja Visegrad fond. Selles nimekirjas on ka seitse eestlast.

Järgneva aasta jooksul avaldab Res Publica lugusid 100 uuest eurooplasest ning korraldab võrgustiku vahel kohtumisi.

Eestist on 100 uue eurooplase nimekirja valituid kokku seitse: TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Taavi Kotka, elektroonilise hääletamise komisjoni esimees Tarvi Martens, Skype-kolmik Ahti Heinla, Priit Kasesalu ja Jaan Tallinn ning Linnalaborist Teele Pehk.

"Olen Eesti kodanikuaktiivsust ja Tallinna naabruskondade tegemisi üle maailma esitlemas käinud ning Balti urbanistidega koostöösuhteid edendanud," kommenteeris Teele Pehk, Linnalabori juht aastatel 2010-2014 ja praegune kogukonnaekspert. "Ju siis on see töö vilja kandnud ja tähelepanu pälvinud. Mul on selle üle siiralt hea meel!"

„Tunnen rõõmu selle üle, et Eesti on lisaks suurtele saavutustele tehnoloogia ja ärivallas esindatud kohaliku kogukonnaaktiivsusega," lisas Pehk.

New Europe 100 nimekiri hõlmab endas erasektori uuendajate, meediategelaste ja teadlaste kõrval veel teisigi demokraatia arendajaid, nt kollektiivsete pöördumiste portaali ManaBalss.lv looja Kristofs Blaus Lätist ja poliitikute sõnavõtte analüüsiva veebi Demagog.sk loonud Veronika Frankovska Slovakkiast.

Linnalabor on linnateemade kompetentsuskeskus, mis edendab jätkusuutlikku linnaarengut, head elukeskkonda ja kodanikuaktiivsust. Viimastel aastatel on Linnalabori abiga loodud Saue linna keskusalale uus visioon, koostatud ruumi ja kogukonda puudutavaid tulevikustsenaariume, tugevdatud pealinna asumiseltside koostööd, aktiveeritud lasnamäelasi ning alustatud noortele ruumihariduse andmisega.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Linnalabor

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: