Saskia Järve näitusel kohtuvad igavus ja depressioon ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Saskia Järve “Nuttev piloot”
Saskia Järve “Nuttev piloot” Autor/allikas: Hobusepea galerii

Homme avab Saskia Järve Hobusepea galeriis isiknäituse “Visuaallend”. Avatava näituse läbivaks motiiviks on destruktsioon.

Saskia Järve (1979) on lõpetanud Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži 2000. aastal, Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuseõppe maalikunsti erialal 2007. aastal ja magistriõppe samas 2009. aastal. Käesolev on tema neljas isiknäitus.

Avatava näituse läbivaks motiiviks on destruktsioon. Definitsiooni järgi võib destruktiivsust mõista normaalse struktuuri lammutajana. Teoses „Igavuse Filosoofia“ (2012) räägib professor Lars Fredrik Händler Svendsen (sündinud 1970) igavusest kui ühest Lääne ühiskonna levinumast vaimsest seisundist. Ta uurib, kust igavus pärineb, kuidas ja miks see meid mõjutab ning miks me ei suuda sellest üle saada.

Professori tähelepanekud pärinevad filosoofiast, kirjandusest, psühholoogiast, teoloogiast ja popkultuurist. Svendsen kirjutab, et sügav igavus on lähedases suhtes depressiooniga. Selleks, et igavust peletada, tehakse mitmeid destruktiivseid asju. „Individualismi esilekerkimisega on tekkinud uus vastutus - inimene peab saama nö iseendaks. Igavus on küsimus sellest, kas õnnestub leida tegevuses mingi tähendus või mõte. Idee on selles, et kui sul on igav, kukud sa eneseteostamisel läbi”.

Võib-olla just seetõttu on moodne olla destruktiivne, vaimselt ebastabiilne, heas mõttes hull, ekstsentriline, psühhootiline, traumeeritud ja raske iseloomuga. See justkui annab meie eksistentsile sügavama tähenduse.

Näituse avamine on 15.10.2014 kell 18.00 ning see jääb avatuks 27. oktoobrini 2014.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Hobusepea galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: