Eesti erilised ja trükivigadega postmargid jõudsid kataloogi

Foto: ERR

Valminud on Eesti postmargi erimite ja trükivigade kataloog, mida margikogujad on kaua oodanud. Kataloogis on kogu iseisvuse taastamise järgse aja trükivigadega margid.

Postmarke on sel perioodil Eestis välja antud enam kui 600, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Trükivigadega margid võivad olla tavalistest 50-sendistest markidest sada kuni tuhat korda kallimad. Kõige kallimad kogumikus näidatud margid on Tartu perforibade tükid, mille komplekt maksab kokku 6000 eurot.

Üks kogumiku koostajaist, Aivar Kuuskvere rääkis, et huvilised otsivad markidelt vigu nii arvuti abil kui ka luubiga. Trükivigadega margid on tema sõnul väärtuslikumad, sest neid on vähe, näiteks 0,01 protsenti kogu tiraažist.

"Minul võttis tegelikult suu lahti üks topelt kokkuläinud lilleplokk, et kuidas selline asi saab tekkida meie trükiprotsessi käigus, sest seda ei kujuta hästi ette, teades nii väikest trükiprotsessi. Selle hind on samaväärne, kui Tartu pereforibade oma - 6000 eurot peaks olema," ütles Kuuskvere.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: