Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärimusmuusik Maarja Nuut esineb Womexi põhiprogrammis

Pärimusmuusik Maarja Nuut esineb sel nädalal Hispaanias maailmamuusika messi Womex põhiprogrammis. Varem pole Womexi põhiprogrammi siinsed esinejad pääsenud.

Lisaks Nuudile on maailmamuusika messil ennast tutvustamas ka näiteks Curly Strings, Mari Kalkun, Trad.Attack, Ro:Toro ja mitmed teised Eesti pärimusmuusika edendajad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Womex on rahvusvaheliselt tunnustatuim maailmamuusika asjatundjate kokkutulek. Maarja Nuudi sõnul peab ta kordaminekuks juba võimalust oma muusikat niivõrd laia auditooriumi ees tutvustada.

"Mõned aastad tagasi oli salajas kuskil see eesmärk, et sinna mängima saada kunagi ja ma poleks tegelikult arvanud, et see nii ruttu juhtubki," ütles Nuut.

Maailmamuusika arengusuundi peegeldav Womex tähistab tänavu 20. sünnipäeva. Ühendades omavahel muusika- ja filmifestivali, konverentsid ja valdkonna auhindade üleandmiste tseremooniad, on see sündmus kujunenud suurimaks omataoliseks maailmas.

Eesti esindajad loodavad messil anda tõuke siinsete pärimusmuusikakollektiivide eksportimiseks üle maailma.

Projektijuht Anu Rannu ütles, et messile tulevad kokku ajakirjaniukd, festivalide korraldajad ning agendid, kes otsivad artiste, keda esindada. "Teine suur osa on artistid, kes pakuvad ja müüvad iseennast. Lähme tutvustama Eesti pärimusmuuikuid ja loodame, et lisaks Maarjale märgatakse seal ka teisi Eesti muusikuid."

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: