Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Klaas: Värske Rõhu liitmine Kultuurilehega ei tule teiste väljaannete arvelt

Alates 2015 aastast liidetakse SA Kultuurileht koosseisu noorte kirjanduse ajakiri Värske Rõhk. Kuigi varem on räägitud sellest, et Kultuurileht ei saa rahaliste võimaluste puudumise tõttu enda alla enam ajakirju võtta, siis selle nõukogu esimehe Urmas Klaasi sõnul leiti Värske Rõhu jaoks siiski eelarvest see võimalus.

Liitumine SA Kultuurileht on ligi kümme aastat ilmunud ajakirjale peatoimetaja Carolina Pihelgase sõnul ühelt poolt tunnustus, kuid teisalt aitab tuua stabiilsust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Noorte autorite loomingut avaldava ajakirja eelarve on tänavu ligemale 35 000 eurot ja järgmisel aastal loodetakse kasvu 45-50 000 euroni.

Sihtasutuse Kultuurileht nõukogu esimees Urmas Klaas ütles, et Värske Rõhk on hea üleminek Healt Lapselt kultuuriajakirjadele Vikerkaar ja Looming.

Ja kuigi ka eelmise aasta Sirbi skandaali ajal oli pigem juttu sellest, et rohkem väljaandeid Kultuurilehega on raske liita, siis leiti Klaasi sõnul eelarvest selleks praegu ikkagi võimalus. "Järgmisel aastal on kindlasti tarvis Kultuurilehe eelarvet ka riigieelarves kasvatada," lisas Klaas.

Klaasi sõnul ei tule Värske Rõhu rahastus teiste Kultuurilehe väljaannete arvelt. Samas loodab sihtasutus, et ka läbi parema levi korralduse ja tellimuste toob Värske Rõhk ise raha eelarvesse juurde.

Värske Rõhk ilmub neli korda aastas ja järgmine, talvine number ilmub detsembris.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: